A protilátky, máte?
pravdive+seznam

A protilátky, máte?

Tak jsme v   posledních dnech opakovaně slyšeli, že rektor University Karlovy podepsal nějakou sponzorskou smlouvu s   Home Creditem a že to je úplně špatné (např. zde ). Jsou ale děje, o kterých se nemluví. Laik žasne, odborník zírá.

Na FTVS vyžaduje proděkan pro skok široký (rozuměj: pro výuku) provést u studentů odběry na protilátky spalniček. Nestačí škole vědět, že jsou očkovaní, oni chtějí odběry: Na nějaké!! protilátky. Setkali jste se s tím? Přemítám, zda jim napíšu fakturu na zbytečnou práci. Přece to nejde dělat ze zdravotního pojištění a tím okrádat zdravotní pojišťovnu! Když si představím, že podobnou zhovadilost chtějí na dejme tomu 150 studentech??? 150xdejme tomu 350 Kč… O těch 350,- okrádá škola rodiče dětí.
Na jiných fakultách se děje něco podobného. Psala mi kolegyně:
„Tak jsem si na Vás dnes pane doktore vzpomněla, přistála mi tu slečna, co jde studovat na UK medicínu, že potřebuje vstupní prohlídku a kontrolu očkování HBV (žloutenka typ B). Nebylo by na tom nic divného, chápu, že je lepší nabrat protilátky, popř. doočkovat, vyplňuji, vyplňuji a najednou koukám, že to udělat nemůžu, že slečna musí jít nejen do laboratoře, ale s výsledkem zpět ke mě, abych napsala, že byla v laboratoři a datum očkování, ale zhodnocení a razítko může dát jen očkovací centrum na Albertově a pak musí ještě s razítkem ode mě, z Albertova, s papírem z laborky a s indexem na studijní pro další razítko??? Tohle absolvuje třeba 800 nových studentů? To mají na hygieně na Albertově asi radost… Na té mojí alma mater mají zřejmě málo práce… nestačí jim potvrzení naše! Na přihlášce VŠ, že schopna studia a naše info o tom, že očkována řádně a protilátky ok… „
Udělal jsem trošku osvěty a ptal se. Věc se má takto: Jedna agentura má grant na zjištění hladin protilátek u mladé populace. Oslovila VŠ různých směrů, zda za to něco slíbili – to nevím. Nicméně na studijních odděleních se začali snažit. Dochází k neoprávněnému sběru dat a zneužití údajů o studentech: jejich adresy, maily, sdělování a sbírání výsledků, které nemají nic společného se studiem. Mám vážné podezření, že toto jde mimo pověřence GDPR-DPO a tím pádem mají některé školy zaděláno na pěkný problém, pokud by se někdo ozval. Mne kontaktovala matka studenta, abych s tím, proboha, nic nedělal, jinak že jí syn nedostuduje. Dosti tristní zjištění, si myslím.
Faktem je, že výše uvedený požadavek přišel školským intranetem studentům do schránek. Faktem je, že to potvrzení mají odevzdat paní Mackové, což bude asi taková lepší sekretářka na studijním oddělení. (cituji z   jejího písma: OPĚTOVNĚ OPAKUJI: Potvrzení o OČKOVÁNÍ PROTI SPALNIČKÁM JE NEDOSTAČUJÍCÍ a musíte odevzdat POTVRZENÍ O MNOŽSTVÍ PROTILÁTEK PROTI SPALNIČKÁM. )
Celé to je požehnané proděkanem pro výuku, Mgr. Hojka, což je trenér atletiky atd., nikoliv lékař. Co s tím potvrzením budou dělat není uvedeno, rozhodně to naráží i na ochranu osobních údajů. Ve výuce to dozajista nebrání.
FTVS je v hodně zjednodušeném pojetí dělání kotrmelců tam i zpět podle předem stanovených regulí (tedy ode mne hrubé zjednodušení). Summa summarum, a to nechci někomu ublížit, to vypadá tak, že sekretářka četla o spalničkách, trošku se polekala, vyplodila ferman, proděkan podepsal, nevěděl co a problém byl na světě. Všimněte si, že nezmiňuji ekonomický podtext, protože nějaké všimné od agentury ku fakultám nemám podložené.
Nenalezl jsem takové studium, které by bylo podmíněno tím, že studující bude mít vysoké hladiny protilátek (IgG, IgM) jinak že by byl studia neschopen. Hrozit studentům tím, že by bez potvrzení nemohli studovat mi připadá ubohé a neférové.
Je to boj s hydrou administrativy. Požadavek mne vyvedl z míry natolik, že jsem začal přemýšlet, jaké i(y) se píše ve slově polibte mi… :)  
Diamanty jsou věčné. Lidská omezenost taktéž..
Dopis jsem sesmolil, ale nakonec neodeslal…
Spectabilis,
paní děkanko,
dovoluji si Vás, jako představitelku školy osloviti tímto dotazem:
Obrátil se na mne jeden váš student s požadavkem odběru krve na protilátky proti spalničkám. To jsem provedl, na základě zjištěné hladiny protilátek i studenta přeočkoval. Nyní ale přišel s tím, že ze školy (=FTVS) požadují nový odběr. ( cituji: NESTAČÍ DODAT POTVRZENÍ O OČKOVÁNÍ PROTI SPALNIČKÁM, MUSÍ BÝT PROVEDEN TEST KRVE, ŽE MÁTE DOSTATEČNÉ MNOŽSTVÍ PROTILÁTEK). Dodávám: co je to za pojem, test krve? Jaké protilátky požaduje studijní oddělení? Na základě jakého zmocnění?
Nejsem lékařem proto, abych plnil kdejaké přání veřejnosti vzdělané v jiném oboru, nejde v žádném případě o odběry hrazené v rámci veřejného zdrav. pojištění a navíc po provedeném očkování odebírat nové hladiny protilátek je zcela zcestné a kontraproduktivní. Proto by mne zajímal názor Kolegia děkana na tento problém.
Navrhuji zvolit jedno z možných řešení:
1/Pokud trváte na odběrech, vystavím vám (fakultě) fakturu na práci, odběry, zpracování materiálu. Jedná se o přání fakulty, kdo objednává, ten také platí.
2/ Studenta odešlu jako samoplátce do centra očkování. Tím stoupnou zbytečně jeho rodičům náklady na studium.
3/ Na vaši straně je možno se spokojit s konstatováním, že očkování proběhlo, další přeočkování plánováno není a celou kauzu tímto smést ze stolu. Pak by už jenom stačilo dát pokyn proděkanům, že kotoul vzad může stejně kvalitně provádět student očkovaný i student s nízkou hladinou protilátek.
S   pozdravením… ten a ten.
 

20.10.2019 C.D.
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější