Haščák v Dzurindovej gorile: Fico, ak získa moc, nás bude trestne naháňať a to už sa mi vôbec nebude páčiť
pravdive+seznam

Haščák v Dzurindovej gorile: Fico, ak získa moc, nás bude trestne naháňať a to už sa mi vôbec nebude páčiť

Bratislava 21. októbra 2019 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
Odkedy sa objavila zvuková nahrávka Gorily, všetky mainstreamové médiá unisono hovoria o kauze Róberta Fica, ktorý v byte na Vazovovej ulici so šéfom finančnej skupiny Penta Jaroslavom Haščákom pil na stretnutí kolu. Pointou spisu Gorila však nie je nezáväzný rozhovor opozičného poslanca Fica v ktorom sa bavia všeobecne o politickej situácii, ale dohadovanie sa na trestnej činnosti medzi vládnymi politikmi z koalície SDKÚ, KDH, ANO, SMK

Ilustračné foto
Kým Fico nepovedal nič, čo by malo zaujímať organy činné v trestnom konaní, o debatách ďalších návštevníkoch z vládnej koalície, ktorí delia provízie za privatizáciu národného majetku sa to už povedať nedá, a je podozrivé prečo sa mainstream správa ako spolupáchateľ a prekrýva túto trestnú činnosť Ficovou kolou. Ten istý mainstream, ktorý tu dnes vykrikuje o korupcii a volá po slušnom Slovensku.
Pritom už v prvej polhodine nahrávky sa dokonca aj mainsteamový novinár môže dozvedieť, že Haščák špekuluje ako zničiť Smer a oslabiť ho, aby nemohol v budúcnosti zostaviť vládu, ktorá by nebola naklonená k privatizáciám štátneho majetku.
Haščák označil Ficove vyjadrenia proti privatizácií bratislavského letiska za protiústavné. „Je to znárodnenie.“ Za kľúčovú považuje pozíciu ministra zdravotníctva. Obáva sa, že si budúceho ministra zdravotníctva zo Smeru nebude vedieť kúpiť, na rozdiel od toho, ktorého tam mal v čase vzniku nahrávky.
„Čo sa týka Smeru, najefektívnejší spôsob ako zničiť Smer je ukradnúť mu hlasy a dať tie hlasy terajšej koalícii. Keď sa to nepodarí, tak ja chcem zničiť Smer. Myslel som, že sa to vyvinie dobre, v stredu som s Ficom, ale tá čaša už je preliata a myslím že to skončí konfliktom ten náš vzťah. Ono to skončí tak, že my budeme v konflikte a ono to môže skončiť tak, že keď bude pri moci, tak nás bude trestne naháňať a to už sa mi vôbec nebude páčiť. Takže ja chcem aj vyhecovať ľudí vo firme, aby sme robili tie kroky proti Smeru a budeme ich robiť. Ja som povedal Špirkovi (spoločník v Pente), že ja dám do toho 10 miliónov z vlastných a  vytvoríme združenie, kde nazbierame 20-30 miliónov a všetky použijeme na zničenie Róberta Fica.“
Haščák rozmýšľa, že založí novú stranu, kde budú Jirko Malchárek a vtedajší minister kultúry František Tóth. „Bude reklamná kampaň, budú bilboardy a bude sa vysvetľovať. Ten efekt si uvedomujem, ale stojí mi to za získanie 2%. Lebo tie 2% môžu byť kľúčové, tam sa to bude lámať. My si tu dajme akčný plán. My ho budeme ničiť. Najideálnejší spôsob je mať 6% byť v parlamente a povedať, že chceme aby Fico vo vláde nebol. Zobrať tých 6% hlavne jemu a povedať, že chceme post ministra zdravotníctva. Tieto ciele ostávajú. Peniaze, nové tváre, médiá, to sú tri kľúčové veci, ktoré treba na úspech. Keby som to mal dnes posúdiť, tak to vidím 50 na 50.“
Podľa Malchárka treba znížiť percentá Smeru a zvýšiť pravdepodobnosť tejto koalície do budúcnosti. Haščák hovorí, že vláda už nepadne a že peniaze zarobia. Haščák núka Malchárkovi aj alternatívu, že ho dostane do SDKÚ. Malchárek však má obavu, že by tam nevedel byť Pente až tak užitočný a prikláňa sa skôr k variante novej strany, ktorá by odoberala hlasy Smeru, ale po voľbách by smerovala k fúzii s SDKÚ.
Haščák je presvedčený že poslancov Smeru sa nebude dať kúpiť, lebo tí piati akcionári to majú ošetrené a každý tam má svojich piatich ľudí. Haščák hovorí, že sa stretol aj s Ficom, Glvačom, Flašíkom a vie, ako tí ľudia rozmýšľajú. Malchárek sa obáva, že sa tu bude v budúcnosti znárodňovať a zatvárať poctivých podnikateľov.
Toľko z úvodnej polhodiny spisu Gorila, ktorý nám dáva aj odpoveď na to, prečo sa pred každými voľbami vyroja nové strany s potenciálom 2-3% a odkiaľ berú peniaze na kampaň. Ako sme sa dozvedeli, buď majú za úlohu niekomu percentá odobrať, alebo s niekým svoje percentá vo finále zobchodovať.
Pavol Novák
 
Príspevok Haščák v Dzurindovej gorile: Fico, ak získa moc, nás bude trestne naháňať a to už sa mi vôbec nebude páčiť zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější