Greta vyzývá ke „svržení celého kapitalistického systému“
RSS

Greta vyzývá ke „svržení celého kapitalistického systému“

Klimatická aktivistka Greta Thunbergová se plně odmaskovala a nyní vyzývá ke svržení „celého kapitalistického systému“. (Foto: Flickr)Thunbergová pronesla extremistické komentáře během vystoupení v neděli večer v londýnské Royal Festival Hall, kde propagovala svou novou „Klimatickou knihu“.Nicholas Harris z UnHerd byl přítomen a sledoval, jak Thunbergová svůj manifest přednesla.Předtím se prodávala jako dvoumetrový lidský poplašný zvon, klimatická Kassandra. Její úlohou bylo varovat, nikoliv poučovat: její nejvirálnější momenty spočívaly v tom, že peskovala politické vůdce, nikoliv v tom, že se je snažila nahradit. Úzkostlivě se vyhýbala programovým detailům a tvrdila, že takové věci „se mnou nemají nic společného“. Nyní však na jevišti i v této knize našla své politické půdorysy, konkrétně levicovou ideologii antikapitalismu a dehonestace.Její poselství, prokládané obvyklými pokyny o nutnosti vyvíjet tlak na politické představitele, bylo radikálnější a bojovnější než v minulosti. Žádný „návrat k normálu“ neexistuje, řekla nám. „Normální“ byl „systém“, který nám způsobil klimatickou krizi, systém „kolonialismu, imperialismu, útlaku, genocidy“, „rasistického, utlačovatelského extrakcionismu“ . Klimatická spravedlnost je součástí veškeré spravedlnosti; nelze mít jednu bez ostatních. Nemůžeme věřit elitám, které tento systém produkuje, že se postaví jeho vadám – proto se, podobně jako Rishi Sunak, nebude obtěžovat letošním zasedáním COP. Samotná COP není o nic víc než „podvod“, který usnadňuje „greenwashing, lhaní a podvádění“ . Stačí pouze svržení „celého kapitalistického systému“.
Greta chce další omezení, máme přestat pálit dřevo
Nyní tedy konečně vidíme obrysy thunbergismu. Sjeďte okem po seznamu přispěvatelů do The Climate Book a uvidíte, koho četla: Jason Hickel, Kate Raworthová, Naomi Kleinová. Pro tyto lidi není klimatická krize způsobena člověkem. Je způsobena kapitalismem, stejně jako další formy sociální nespravedlnosti, které sužují společnost. Růst HDP – zejména toho kapitalistického – se neobejde bez zvyšování emisí uhlíku. Jediným řešením tohoto stavu nouze je, aby bohaté země okamžitě upustily od ekonomické expanze jako společenského cíle.Jak jsme již dříve doložili, program klimatických změn je pouze radikální levicovostí převlečenou do líbivějšího formátu.Spoluzakladatel hnutí Extinction Rebellion, jehož odnož Just Stop Oil se v současnosti angažuje v blokádách silnic po celém Londýně, podle svých slov přiznal, že jeho hnutí „nejde o klima“.V roce 2019 Stuart Basden v obsáhlém článku zveřejněném na serveru Medium odhalil skutečné cíle této krajně levicové ekologické akční skupiny.
Greta Thunbergová řekla na klimatickém summitu „bla, bla, bla“ a dav tleskal
Basden tvrdil, že ať už existují jakékoliv klimatické problémy, nelze je vyřešit a že hnutí by se místo toho mělo zaměřit na zbourání celého systému západního kapitalismu (Čína, největší světový znečišťovatel, není zmíněna ani jednou).Tvrdil, že „evropská civilizace“ nese vinu za to, že se po celém světě posledních 600 let šíří „krutost“ a „násilí“ a přináší „mučení, genocidu, krveprolití a utrpení až na konec světa“.Basden pak uvedl řadu „bludů“, které za tuto situaci mohou, včetně „nadřazenosti bílé rasy“ , „patriarchátu“ a „třídní hierarchie“ (což je zvláštní vzhledem k tomu, že většina protestujících proti Extinction Rebellion jsou snobové z vyšší střední třídy, kteří nedělají nic jiného než nepříjemnosti a škodí pracující třídě).„Bludy heterosexismu/heteronormativity šíří představu, že heterosexualita je ‚normální‘ a že jiné projevy sexuality jsou deviantní,“ píše Basden.Tak vidíte, nejde o klima, ale o svržení Západu a nahrazení všeho, co představuje, noční můrou krajně levicové formy totalitarismu šíleného politikou identity.Zdroj: summit.news
Článek Greta vyzývá ke „svržení celého kapitalistického systému“ se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden