O podporu cyklodopravy a cykloturistiky je veľký záujem, rezort predĺžil lehotu na žiadosti o dotáciu
pravdive+seznam

O podporu cyklodopravy a cykloturistiky je veľký záujem, rezort predĺžil lehotu na žiadosti o dotáciu

Bratislava 21. októbra 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA-Martin Medňanský)
 
Ministerstvo dopravy a výstavby SR (MDV) pre veľký záujem predĺžilo lehotu na predkladanie žiadostí o dotáciu na podporu cyklistickej dopravy a cykloturistiky. Samosprávy a občianske združenia budú môcť žiadať o podporu na svoje projekty do 8. novembra. Výzva je zameraná najmä na prípravu projektovej dokumentácie, ale aj výstavbu nových cyklotrás alebo dobudovanie cyklistickej infraštruktúry, napríklad nových cyklostojanov. Rezort dopravy o tom v pondelok informoval v tlačovej správe
Na snímke minister dopravy a výstavby SR Árpád Érsek
Ministerstvo dopravy a výstavby vyčlenilo v tomto roku na podporu rozvoja cyklistickej dopravy a cykloturistiky celkovo šesť miliónov eur. “Som rád, že obce a mestá majú záujem rozvíjať cyklodopravu vo svojich regiónoch. Predĺžením výzvy chceme dať možnosť aj ostatným záujemcom, aby mali dostatok času na prípravu a predloženie kvalitných projektov,” povedal minister dopravy a výstavby Árpád Érsek (Most-Híd).
Výzva na predkladanie projektov je rozdelená do troch oblastí, z ktorých sa každá sústredí na inú oblasť podpory. “Výzva A je zameraná na projektovú prípravu. Výzvy C1 a C2 sú zamerané už na samotnú výstavbu nových cyklotrás alebo dobudovanie cyklistickej infraštruktúry, predovšetkým stojanov pre bicykle,” uviedla rezortná hovorkyňa Karolína Ducká.
Všetky informácie pre žiadateľov, ako aj potrebné tlačivá, sú zverejnené na internetovej stránke ministerstva dopravy. Rezort zriadil špeciálne pre potenciálnych žiadateľov, ktorí majú o niektorú z výziev záujem, aj kontaktnú internetovú adresu cyklodotacie@mindop.sk, kam sa môžu obrátiť v prípade akýchkoľvek nejasností.
Zákon o poskytovaní dotácií na podporu rozvoja cyklistickej dopravy a cykloturistiky nadobudol účinnosť 1. júla 2019. Ministerstvo by malo vynaložiť na podporu cyklodopravy a cykloturistiky v rokoch 2019 až 2022 spolu 32,5 milióna eur.
 
Príspevok O podporu cyklodopravy a cykloturistiky je veľký záujem, rezort predĺžil lehotu na žiadosti o dotáciu zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější