Na Bankove v košickej lokalite pribudol prvý flowtrail pre cyklistov za 16-tisíc eur
pravdive+seznam

Na Bankove v košickej lokalite pribudol prvý flowtrail pre cyklistov za 16-tisíc eur

Košice 21. októbra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Roman Hanc)
 
Občianske združene KE.CY s finančnou pomocou Košického samosprávneho kraja (KSK) vybudovalo v Mestských lesoch Košice v lokalite Bankov cyklotrasu so špeciálne upraveným povrchom. Prvý flowtrail v kraji má dĺžku 770 metrov a prevýšenie 83 metrov. Realizácia cyklotrasy stála 16-tisíc eur, pričom polovicu nákladov financoval Košický samosprávny kraj. Informovala o tom hovorkyňa predsedu KSK Anna Terezková
Na snímke predseda Košického samosprávneho kraja (KSK) Rastislav Trnka
„Flowtraily sú vo svete veľmi populárne a vyhľadávané cykloturistické ciele, no na Slovensku sa doposiaľ nachádzali len dve takéto trasy. Sme preto radi, že sa nám podarilo zrealizovať tento projekt a rozšíriť cyklistickú infraštruktúru v kraji,“ uviedla Veronika Urbanovičová z občianskeho združenia KE.CY – Košické Cyklotrialy.
Flowtrail je určený pre horské bicykle, má špeciálne upravený povrch a kopíruje topografiu krajiny. Jednosmerný cyklochodník je doplnený o zábavné prvky ako klopené zákruty a vlny. Navrhnutý je tak, aby si na ňom zajazdili začiatočníci, rodiny s deťmi aj skúsení jazdci. Umelo vytvorené vlny na cyklotrase umožňujú užiť si jazdu bez pedálovania s minimom brzdenia.
S výstavbou flowtrailu začalo občianske združenie v auguste, dokončený bol v polovici októbra. Aktuálne je to tretia trasa tohto druhu na Slovensku. „Záujem o tento druh cykloturistiky neustále narastá a preto sme veľmi radi, že sme mohli podporiť túto iniciatívu. Nový flowtrail skvalitní podmienky pre tých, ktorí obľubujú horskú cyklistiku a veríme, že priláka do nášho kraja aj nových návštevníkov. Dostupný je totiž kedykoľvek a pre všetkých. Stačí iba zobrať bicykel a prísť do lesa,“ uviedol predseda KSK Rastislav Trnka.
Novovybudovaný trail v košických mestských lesoch je napojený na súčasné cyklotrasy v okolí Košíc. Občianske združenie KE.CY plánuje v budúcnosti upraviť časť trailu, ktorý vedie od chaty Hrešná smerom na Alpinku na spôsob flowtrailu.
 
Príspevok Na Bankove v košickej lokalite pribudol prvý flowtrail pre cyklistov za 16-tisíc eur zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější