Sánchez pricestuje so Barcelony; naďalej žiada, aby Torra odsúdil násilnosti
pravdive+seznam

Sánchez pricestuje so Barcelony; naďalej žiada, aby Torra odsúdil násilnosti

Madrid 21. októbra 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Riccardo Pareggiani)
 
Úradujúci predseda španielskej vlády Pedro Sánchez navštívi v pondelok katalánsku metropolu Barcelona, aby navštívil policajtov zranených počas pouličných protestov, ktoré v regióne vypukli po oznámení rozsudkov nad deviatimi lídrami hnutia za vyhlásenie nezávislosti Katalánska. S odvolaním sa na vyhlásenie vlády o tom v pondelok informovala španielska televízia RTVE
Na snímke Pedro Sanchez
Sánchez sa okrem toho v Barcelone stretne aj s veliteľmi španielskej i regionálnej polície.
Podľa tlačovej správy španielskej vlády Sánchez v súvislosti s pouličnými násilnosťami v katalánskych mestách poslal vodcovi Katalánska Quimovi Torrovi list, v ktorom mu “pripomenul tri povinnosti ktoréhokoľvek vládneho úradníka”, ak “chce dôstojne reprezentovať svoju komunitu”: odsúdiť násilie; brániť bezpečnostné sily a zabrániť nezhodám v spoločnosti.
Sánchez následne Torru kritizoval, že doteraz nebol schopný jasne a jednoznačne odsúdiť násilie počas demonštrácií v katalánskych mestách.
Podľa RTVE Sánchez Torrovi vytýka tiež to, že sa “otočil chrbtom” k regionálnym a štátnym bezpečnostným zložkám a úradom a “ignoroval viac ako polovicu katalánskeho obyvateľstva”, ktorá nie je naklonená vyhláseniu nezávislosti regiónu od Španielska, a “nespráva sa ako prezident všetkých Kataláncov”.
Sánchez pricestuje do Katalánska po tom, ako sa Torra celý víkend pokúšal s ním telefonicky spojiť a rokovať o riešení situácie v Katalánsku.
Sánchez však telefonát odmietol prijať, pričom cez svoje tlačové oddelenie odkázal, že Torra musí najprv dôrazne odsúdiť násilnosti, ku ktorým dochádzalo v Katalánsku od minulého pondelka.
RTVE uviedla, že Torra bol Sánchezovým prístupom pobúrený a zaslal mu list, v ktorom označil za “absolútne nezodpovedné”, že odmietol odpovedať na jeho telefonáty.
Torra vo svojom liste napísal, že Sánchez mu “nemusí dávať lekcie” o odsúdení násilia – Torra zdôraznil, že proti násiliu vždy bojoval a vždy ho aj odsúdil.
Protesty v Katalánsku sa začali v pondelok 14. októbra po tom, ako najvyšší súd odsúdil 12 politikov a aktivistov, ktorí sa v roku 2017 pokúsili odtrhnúť región od Španielska. Deväť z nich poslal súd do väzenia za protištátnu činnosť a vymeral im tresty od 9 do 13 rokov za mrežami.
 
Príspevok Sánchez pricestuje so Barcelony; naďalej žiada, aby Torra odsúdil násilnosti zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější