Exminister zahraničia Kukan obvinil francúzskeho prezidenta Macrona z “tichej sabotáže EÚ” v otázke rozšírenia o Albánsko a Severné Macedónsko
pravdive+seznam

Exminister zahraničia Kukan obvinil francúzskeho prezidenta Macrona z “tichej sabotáže EÚ” v otázke rozšírenia o Albánsko a Severné Macedónsko

Bratislava 21. októbra 2019 (HSP/Foto:TASR/AP-Hektor Pustina)
 
Bývalý podpredseda “gorilej” SDKÚ-DS Eduard Kukan, ktorý bol počas vlád premiéra Mikuláša Dzurindu ministrom zahraničných vecí SR a donedávna zastával post poslanca Európskeho parlamentu prišiel koncom minulého týždňa s tvrdením, že prístupový proces dvoch balkánskych krajín do EÚ “sabotuje” Francúzsko.
Na snímke europoslanec Eduard Kukan
Eduard Kukan dokonca uviedol, že je “veľmi znechutený a pobúrený postojom Francùzska počas nedávneho zasadnutia sumitu EÚ, ktorý vyústil do ďalšieho odkladu procesu rozširovania únie. Na vine je podľa neho francúzsky líder Emmanuel Macron.
“Tak trochu som to tušil, lebo francúzsky prezident Macron už dlhší čas hral úlohu tichého sabotéra. Neveril som však tomu, že sa uchýli až k takémuto podrazu voči Severnému Macedónsku a Albánsku, keď sa bude oficiálne prijímať rozhodnutie.” Podľa Kukana ide o “veľmi krátkozraký a nezodpovedný” prístup.
Európska únia tým podľa jeho názoru stratí na celom Západnom Balkáne zostávajúce zbytky kredi bility, ktoré tam ešte má. “Voči tomuto strategickému regiónu pre globálne záujmy EÚ je to ponižujúce gesto,” tvrdí bývalý šéf rezortu diplomacie.
“Chcel by som apelovať na našich partnerov na Západnom Balkáne, aby sa nenechali znechutiť. Aj keď plne chápem, aké je to ťažké. V EÚ majú väčšinu priateľov a serióznych politikov, ktorí budú ďalej intenzívne s nimi spolupracovať pre dosiahnutie ich európskych ambícií. Chcem ich vyzvať, aby svojim proeurópskym postupom v budúcnosti dokázali, že im na vytvorení celej a jednotnej Európy záleží viac, ako tým, čo to dnes sebecky komplikujú,” uviedol v stanovisku Kukan.
 
 
Príspevok Exminister zahraničia Kukan obvinil francúzskeho prezidenta Macrona z “tichej sabotáže EÚ” v otázke rozšírenia o Albánsko a Severné Macedónsko zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Práce z domu

Vyplníte pro nás dotazník a peníze jsou Vaše!

Peníze na ruku

Nevěříte? Za vyplnění dotazníku z domova Vám zaplatíme!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější