Banskobystrická krajská samospráva chce uplatňovať Smart princípy v rozvoji verejných služieb
pravdive+seznam

Banskobystrická krajská samospráva chce uplatňovať Smart princípy v rozvoji verejných služieb

Banská Bystrica 21. októbra 2019 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)
 
Banskobystrická krajská samospráva chce uplatňovať Smart princípy v rozvoji verejných služieb a plánuje sa zapojiť do projektu Inteligentný a lepší samosprávny kraj. Krajskí poslanci pre tento účel na poslednom rokovaní zastupiteľstva schválili členstvo Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) v občianskom združení Smart Cities klub, ktoré má zabezpečiť spoluprácu s ostatnými členskými samosprávami
Ilustračné foto
Jednou z priorít projektu je tvorba koncepcie uplatnenia Smart princípov v rozvoji verejných služieb samosprávneho kraja. „Prvým krokom je zmapovanie situácie v regióne, analýza jeho potrieb a možnosti ich naplnenia využitím súčasných technologických riešení a aplikáciou princípov Smart politík,“ uviedla riaditeľka odboru regionálneho rozvoja a cestovného ruchu Úradu BBSK Zuzana Lafférsová v dôvodovej správe. Ambíciu uviesť prvky Smart do praxe má BBSK napríklad pri plánovanom vytvorení integrovaného dopravného systému.
Členstvo v občianskom združení Smart Cities klub má zabezpečiť spoluprácu BBSK s ostatnými samosprávami, ktoré sú členmi združenia, výmenu odborných skúseností, koordináciu pri tvorbe strategických materiálov v tejto oblasti a spoluprácu pri uvádzaní konkrétnych aktivít v oblasti Smart do praxe.
Smart Cities klub združuje najmä samosprávy, pričom jeho členmi sú aj viaceré mestá Banskobystrického kraja vrátane Banskej Bystrice. Klub slúži na zdieľanie dobrých skúseností a spoluprácu pri príprave programov na vytváranie inteligentných miest, pričom využíva expertov z oblasti Smart a inšpiruje sa najmä škandinávskymi skúsenosťami. Cieľom združenia je podľa jeho stanov zvyšovať kvalitu života v mestách a obciach, utvárať a chrániť zdravý a plnohodnotný spôsob života obyvateľov využitím Smart riešení a technologických postupov. Medzi jeho priority patrí tiež príprava na možnosti získavania externých zdrojov alebo podkladov pre budúce programové obdobie s dôrazom na finančne návratné projekty.
 
Príspevok Banskobystrická krajská samospráva chce uplatňovať Smart princípy v rozvoji verejných služieb zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější