Hnutie Oľano vyzýva premiéra, aby v stredu na vláde inicioval okamžité odvolanie Tomáša Haška z úradu pre dohľad
pravdive+seznam

Hnutie Oľano vyzýva premiéra, aby v stredu na vláde inicioval okamžité odvolanie Tomáša Haška z úradu pre dohľad

Bratislava 21. októbra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)
 
Hnutie Oľano vyzýva premiéra, aby v stredu na vláde na návrh ministerky zdravotníctva inicioval okamžité odvolanie Tomáša Haška z Úradu pred dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS). Hnutie Oľano o tom informovalo na brífingu
Na snímke Marek Krajčí
“Tým, že ministerka navrhla jeho odvolanie z pozície predsedu ÚDZS a on “akože” iniciatívne odstúpil, zo zákona tým neúnosne predĺžil dobu, dokedy bude predsedať úradu, a to až do konca novembra,” povedal podpredseda Výboru NR SR pre zdravotníctvo a tieňový minister zdravotníctva za Oľano Marek Krajčí. Vláda mala podľa hnutia odvolať predsedu úradu pre dohľad s okamžitou platnosťou. “Zároveň vyzývame ministerku, ktorá opakovane tvrdí, že chce, aby bola kauza prešetrená a tvári sa, že sa jej nepáči, ako sa tieto záchranky vyberali, aby navrhla vláde nového predsedu, ktorý sa pričiní o to, aby u verejnosti vzbudil nádej na spravodlivé vyriešenie celej kauzy,” uviedol Marek Krajčí.
“Pán Tomáš Haško opäť urobil všetko pre to, aby kryl netransparentnosť záchrankového tendra. Na úrade v súčasnosti prebiehajú odvolacie konania k 192 podnetom, a samozrejme prešetrovanie tohto tendra. Všetky kompetencie má pritom v rukách priamo pán predseda Haško, ktorý celý tender nastavil, do výberovej komisie vybral zaujatých členov a od začiatku kryje týchto aktérov rôznymi manévrami,” povedal Krajčí. Ako konštatoval, je absolútne neprijateľné, aby Tomáš Haško čo i len o jeden deň naviac zastával túto funkciu, ministerka a premiér mali podľa neho okamžite konať. “Hnutie zároveň vyzýva premiéra, aby podnikol všetky kroky k čo najrýchlejšiemu zrušeniu celého netransparentného tendra, skončil tak neistotu všetkých aktérov tejto kauzy a uložil povinnosť ministerke, aby prijala plán na zabezpečenie kontinuity v prevádzke staníc záchrannej zdravotnej služby aj po skončení platnosti súčasných licencií,” dodal tieňový minister zdravotníctva za Oľano.
Peter Pellegrini podľa predsedu hnutia Oľano Igora Matoviča najprv v apríli cez svojich poslancov zabezpečil, aby sa zmenil zákon tak, aby dostal absolútnu moc pri výbere nových firiem, ktoré budú prevádzkovať záchranky a aby dal absolútnu moc šéfovi úradu pre dohľad Tomášovi Haškovi. “Následne ich človek Tomáš Haško organizuje akože tender, ktorý je v skutočnosti nástenkový tender, následne zabezpečuje akože objektívny výber, ten si tam dosadí z piatich členov výberovej komisie štyroch takých, ktorí sú previazaní s budúcim víťazom,” povedal Igor Matovič. Peter Pellegrini na to podľa neho iba prihliada a nerobí žiadne kroky. “Tým, že Tomáš Haško sám odstúpil zo svojej funkcie, môže tam byť do konca novembra a zametať stopy po podvode za 800 miliónov eur,” povedal predsedia hnutia Oľano. Ako uviedol, premiér nič nerobí, stále chodí po Slovensku, usmieva sa a hovorí, ako to s nami myslí dobre. “Peter Pellegrini veľmi dobre vie, prečo tam svojho človeka naďalej drží a umožňuje mu, aby tam do konca novembra mohol bačovať,” dodal Igor Matovič.
 
Príspevok Hnutie Oľano vyzýva premiéra, aby v stredu na vláde inicioval okamžité odvolanie Tomáša Haška z úradu pre dohľad zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější