Témou Národného týždňa manželstva bude myšlienka “Náš príbeh…”
pravdive+seznam

Témou Národného týždňa manželstva bude myšlienka “Náš príbeh…”

Bratislava 21. októbra 2019 (HSP/ TK KBS /Foto:Pixabay)
 
“Náš príbeh…” – je názov témy budúcoročného Národného týždňa manželstva na Slovensku. Uskutoční sa od 10. do 16. februára 2020. Priateľov, priaznivcov a spolupracovníkov tejto iniciatívy u nás o tom informovali organizátori v prvom newslettri. Povzbudzujú v ňom, aby sa do kampane zapojili aj ďalší záujemcovia. Národný týždeň manželstva, ktorý bude po desiatykrát, je dnes organizovaný vo viac ako 20 krajinách na 4 kontinentoch
Ilustračné foto
Myšlienka Národného týždňa manželstva vznikla pred vyše 20 rokmi vo Veľkej Británii. Angličan Richard Kane prišiel s nápadom zmobilizovať bežných aj vplyvných ľudí v krajine k tomu, aby zorganizovali niečo malé alebo aj významnejšie pre manželov vo svojom najbližšom okolí. Vtedy ešte netušil, ako sa tento nápad zmení v masové hnutie, ktoré ovplyvní pohľad na manželstvo v mnohých krajinách sveta. Rozhodol sa totiž nekritizovať iné modely partnerského spolužitia, ale práve naopak, zamerať sa na to, čo je historicky osvedčené a do každodenného života manželov priniesť kreatívne a motivačné prvky. Dnes, po dvoch desaťročiach verejnosť túto iniciatívu oceňuje najmä kvôli jej pozitívnemu posolstvu a otvorenosti pre každého, kto ju chce využiť na upevnenie vlastného manželstva či povzbudenia manželstiev iných. Ide o iniciatívu, ktorá je vyjadrením ocenenia manželom, povzbudením pre ich spoločný život a inšpiráciou pre ďalšie obdobie.
“Každá manželská dvojica má svoj jedinečný príbeh a témou chceme povzbudiť aktérov manželstva, aby sa obzreli za dôležitými míľnikmi svojho vzťahu a pripomenuli si krásne, ale aj náročnejšie obdobia, ktorými spolu prešli. Manželstvo je dynamický vzťah, ktorý sa neustále vyvíja a súčasne píše ďalšie kapitoly svojho neopakovateľného príbehu. Určite stojí za to pripomínať si, čo sme sa pritom naučili, v čom sme podržali jeden druhého, kedy sme sa schuti zasmiali … sú to dôležité momenty, ktoré upevňujú puto vzájomného vzťahu,” píšu organizátori v newslettri. Pre budúcoročnú kampaň pripravili tzv. manželské “kardio-balíčky”. Ich súčasťou budú dve drevené prívesky v tvare spojených sŕdc s vygravírovanými menami jeden a retiazke pre manželku a druhý na kľúčenke pre manžela. V balíčku bude tiež malé leporelo s podnetmi k rozhovoru vo dvojici a letáčik o Národnom týždni manželstve 2020. Objednať si ho môžu záujemcovia na stránke NTM.
Slovensko sa k tejto myšlienke oficiálne po prvýkrát pripojilo v roku 2011. Národný týždeň manželstva vždy prináša množstvo tipov a praktických spôsobov, ako rozvíjať to pekné a hlboké vo vzťahu tých, ktorí sa rozhodli, že budú spolu znášať dobré aj zlé. Nájsť ich je možné na stránke týždňa alebo je možné využiť niečo z pripravenej ponuky vo svojom okolí. Viac informácií je možné nájsť na  www.ntm.sk .
 
Príspevok Témou Národného týždňa manželstva bude myšlienka “Náš príbeh…” zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější