Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 18.10.2019
pravdive+seznam

Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 18.10.2019
1; Trump nadával prezidentovi Itálie a označil ho za „Mozarellu“ a zmínil i historii starověkého Říma. Hloupý výrok převzal i oficiální Twitter Bílého domu.
2; Porošenkova spolupracovníka Kononěnka zadrželi při pokusu utéct z Ukrajiny. Bývalý poslanec frakce Blok Petra Porošenka figuruje v mnoha trestních případech.
3; Hned je zabíjejte! V USA bijí na poplach kvůli ruským sladkovodním hadohlavcům (dravá ryba schopná se až čtyři dny přesouvat po souši). Úřady státu Georgia vyzývají všechny, kdo najde tohoto živočicha (hadohlavec skvrnitý – Channa argus), aby jej okamžitě zlikvidoval, uložil do mrazničky a ohlásil nález.
4; Voják ukrajinské armády zahynul při sjíždění zábradlí. Při pádu na schody si způsobil zranění, kterým v nemocnici podlehl.

5; „Banderův vzorec“, „Plán B“ a neonacisté. Bylo zveřejněno hodně tvrdé vyjádření stálého zástupce Ruska v OBSE. Rusko požaduje od příslušných struktur OBSE, aby adekvátně reagovaly na projevy neonacismu a agresivního nacionalismu na Ukrajině.
6; V poušti byla nalezena otrávená a betonem zalitá čtyřiadvacetiletá americká modelka Esmeralda Gonzales. Pátrání po dívce bylo zahájeno v květnu 2019 po oznámení jejích rodičů o jejím zmizení. Pro podezření z vraždy byl zatčen její pětačtyřicetiletý soused. Nejdřív ji zmlátil, pak se ji pokusil udusit a nakonec jí nitrožilně aplikoval prostředek na čištění bazénů. A teprve to ji zabilo.
7; Opilecké rvačky důstojníků ukrajinské armády, získání bojového vozidla pěchoty při srážce s ozbrojenci pluku Azov… Byla zveřejněna zpráva o vojenské situaci v Luganské republice.
8; Ukrajinci tloustnou. Ministerstvo zdravotnictví zjistilo příčinu,proč téměř třetina dospělé populace na Ukrajině má vážné problémy s nadváhou. 14% je morbidně tlustých. Příčinou je nevyvážená strava. Muži kromě toho solí dvakrát více než jsou doporučené dávky, děti se přejídají bramborami a cukrem. Naopak chybí ovoce a zelenina jako zdroj důležitých vitaminů a minerálů.
9; Rusko vyhrálo válu v Sýrii a na Blízkém Východě. Ale co dál? 13. října 2019 večer i ten nejposlednější beduín na nejodlehlejším místě pochopil, že na Blízkém V7chodě se objevil nový hegemon.
10; Úder Ruska bude strašlivý. Ukrajinu vyzvali, aby se připravila na kobercový raketový nálet ruského letectva. Nejrůznější šílení propagandisté a liberálové uprchlí z Ruska nezanechávají pokusů vystrašit Kyjev svými spekulacemi „kdyby“ a „pokud by“.
11; Kyjev je v šoku. USA se chystají prohlásit pluk Azov za teroristické uskupení. V USA chtějí prohlásit Azov za teroristickou organizaci. Tuto jednotku Národní gardy Ukrajiny označili za nezákonnou.
12; Okupanti prchají, Ruská armáda vstoupila do okupační zóny NATO na řece Eufrat v Sýrii.
13; Ukrajina: Svinarčuk byl zadržen, a to je velmi dobře. Ale okamžitě po jeho zadržení (po přejmenování používá jméno Gladkovskij) začala proti NABU (ukrajinský protikorupční úřad) informační kampaň.
14; Trpělivost Moskvy končí. Pro Donbas se chystá „abcházský scénář“. Kyjev má za to, že se mu podařilo Moskvu přechytračit.
15; Gorbačov informoval o své výzvě adresované Putinovi a o roli v dějinách. Dále prohlásil, že brzy vyjde jeho nová kniha „Budoucnost globálního světa“.
16; Už to začalo! Na Ukrajině probíhá zatýkání Porošenkova okolí . Vypadá to, že operace „Čisté ruce“ přece jen začala. Přinejmenším to tak nazval poslanec Nejvyšší rady Sergej Leščenko.
17; „Ukrainegate“: Americký ministr energetiky odstupuje z funkce. Za oceánem nabírá obrátky skandál spojený s Ukrajinou.
18; Vasserman si nebere servítky, když mluví o Ukrajině. Publicista, politický konzultant a intelektuál Anatolij Vasserman se otevřeně vyjádřil k aktuální situaci na Ukrajině. Existuje taková profese: Ukrajinec. A zvládne to každý – stačí velká dávka nenávisti ke všemu ruskému v sobě a kolem sebe, a k tomu pár otřepaných frází o „zemi-agresorovi“ a „dočasně okupovaných územích“.
19; A nedají pokoj… Ve Spojených státech informovali o „skutečné“ ruské zbrani soudného dne. Americký časopis informoval o nové ruské jaderné ponorce strategického určení.
20; Naši tam nejsou zastoupeni, tak proč to sakra platíme? Putin navrhl zrušit příspěvky do jedné mezinárodní organizace, která nevykazuje vůbec žádnou činnost (Komise pro vyšetřování možného porušování humanitárního práva při ozbrojených konfliktech). Sluckij informoval novináře, že prezidentova iniciativa bude Státní dumou nejspíš podpořena.
21; Dost výživný text! Expert zhodnotil Trumpův dopis Erdoganovi. Trump dost nevybíravě, ale velmi moderními prostředky dal Erdoganovi na srozuměnou, kdo je tu pánem.
22; Uljana Suprun doprovodila svůj příspěvek o hemoroidech fotografií poslance za stranu Sluha národa Dubinského: Co musíme znát o hemoroidech? Zní titulek pod fotografií.
23; Evropský soud se postavil na stranu lustrovaných ukrajinských prokurátorů. Toto rozhodnutí se může stát důležitým precedentem pro revizi celé řady případů o nezákonném propuštění ukrajinských úředníků a funkcionářů.
24; Medvěd zaútočil na Kurilách na vojáky. Jeden ze zraněných se nachází ve vážném stavu.
25; Trump: Pro dosažení dohody o Sýrii bylo zapotřebí „kruté lásky“. To je vynikající pro všechny. Jsem na všechny hrdý, pochválil sám sebe americký prezident na Twitteru.
26; Ukrajina schválila veškeré zákony ohledně amnestie, říká náměstek ukrajinského ministra zahraničí. Připomeňme, že vedení Doněcké a Luganské republiky opakovaně prohlašovali, že trvají na plné amnestii účastníků konfliktu v Donbasu.
27; Ruské ministerstvo obrany odtajnilo dokumenty k 75. výročí osvobození Bělehradu. Z nich je možné se dovědět, že německá vojska se chystala vyhodit do vzduchu důležité infrastrukturní objekty a architektonické památky.
28; Ukrajina žebrá od Spojených států peníze na likvidaci balistických raket. Je potřeba pokračovat v pracích na jejich plné likvidaci v souladu se smlouvou, ale Kyjevu se nechce za to utrácet své vlastní peníze.
29; Gubernátor Kubaně odpověděl poslancům Nejvyšší rady na jejich nápad „vrátit“ Ukrajině tento region. Poslancům doporučili vyslechnout si přednášku o vzniku Kubaně a Kubaňského kozáctva. A pak by nebylo od věci se zeptat samotných obyvatel Kubaně, zdali se považují za etnické Ukrajince a zdali se chtějí kamkoli „vracet“.
30; V Rusku možná zakáží igelitové tašky. Příslušný návrh zákona připravuje Rospotrebnadzor.
31; Guvernérka Tokia navrhla, aby maratón v rámci japonské Olympiády v roce 2020 proběhl na Kurilách. Mezinárodní olympijský výbor a Organizační výbor Her 2020 už dříve prohlásily, že v Tokiu je v létě na maratón příliš horko.
32; Generální štáb ukrajinské armády: Rusko chystá rozsáhlou vojenskou agresi. To se týká nejen linie dotyku v Donbasu, ale i dalších oblastí jako například hranice s Běloruskem, Krymu a dále k Besarábii.
33; Do Hongkongu jedou ukrajinští instruktoři,aby „předávali zkušenosti“ z majdanu. Cíl žít na úrovni Ukrajiny je jistě poměrně snadno splnitelný.
34; Gazprom zveřejnil své podmínky pro uzavření plynového kontraktu s Ukrajinou. Šéf Gazpromu Alexej Miller se setkal s premiérem Dmitrijem Medveděvem. Na setkání zazněla důležitá prohlášení. Například to, že kontrakt nemůže být uzavřen, pokud nebudou urovnány veškeré soudní spory.
35; Lukašenko vyprávěl, jak se spolu s Jelcinem smáli Clintonovi. Jelcin se svým zvučným hlasem rozchechtal, až se na nás všichni podívali. Clinton se také smál, ale vůbec nevěděl, o čem jsme se bavili.
36; Návrat do „hrozné“ Janukovičovy doby. Soud nechal Pašinského ve vazbě. Vím, že od pondělka budou vznášena nová podezření. Budou se mě pokoušet zlomit, říká bývalý poslanec.
37; Na Západní Ukrajině voják ukrajinské armády umlátil místního obyvatele. Opilý poddůstojník během osobního konfliktu způsobil své oběti mnohočetná poranění, která měla za následek smrt.
38; Vyloupení banky v Jekatěrinburgu. Zločinec zastřelil klienta banky. Několik návštěvníků banky se vrhlo na útočníka, lupič zahájil palbu a smrtelně zranil třiapadesátiletého muže.
39; Bylo zveřejněné další mimořádné prohlášení Armády Doněcké republiky v souvislosti s agresí ukrajinské armády.
40; Lukašenko prozradil, čím by se chtěl zabývat po odchodu z funkce prezidenta. O svých plánech běloruský prezident informoval na setkání na Akademii řízení.
41; Bývalá poslankyně Taťjana Čornovol zaútočila na novináře během soudního přelíčení s Pašinským. Novinář prohlásil, že ho Pašinského spolupracovnice napadla, když natáčel průběh jednání na mobilní telefon. Když si od ní bral svůj telefon zpět, způsobila mu na ruce hluboké škrábance.
42; Macron promluvil o „hrubé chybě Západu a NATO“ v Sýrii. Nedávno Macron informoval o svém úmyslu setkat se v nejbližší době s Erdoganem v Londýně.
43; V Doněcké republice komentovali zákony o amnestii schválené na Ukrajině. Ombudsmanka Doněcké republiky Darja Morozova prohlásila, že zákony nemají právní účinnost,protože nebyly schváleny i Republikami Donbasu.
44; Byly zveřejněny záběry z cvičného odražení útoku osmi nízko letících vysokorychlostních a vysoce pohyblivých objektů prostředky protivzdušné obrany S-400 Triumf.
45; Ukrajinská stíhačka Su-27 odfoukla při pouhém rolování po ploše lidi ve svém okolí. Na internetu se objevily záběry z letecké show Sanicole Airshow v Belgii.
46; Byly zveřejněny ztráty mezi výsadkáři trestních batalionů za poslední tři měsíce v Donbasu. Více než 40 bylo vážně zraněno, dva v zóně ATO zahynuli. Jsou mezi nimi případy prostřeleného břicha kvůli neopatrnosti nebo opravy techniky, při kterých došlo k úmrtí pracovníků.
47; Kulinární rusofobie. Facebook se vylekal ruského boršče a pirožků. Mark Zuckerberg sice vrátil původně zrušenou stránku s ruskými kuchařskými specialitami, ale omezil k ní přístup.
48; Litva očekává od USA jako dárek Černé jestřáby (bojové vrtulníky). Podle informací litevského ministerstva obrany vláda USA nyní hledá možnosti jak podpořit tento „nákup“ prostředky z amerického programu.
49; Vojáci NATO mají problém. V Leningradské oblasti byla otevřena velká trafostanice pro kompresorovou stanici plynovodu „Severní proud – 2“.
50; Sestřelení „Černého jestřába“ v Sýrii. Americký mnohocílový vojenský vrtulník typu HH-60 Black Hawk spadl u syrsko-irácké hranice. Snímky zveřejnily kurdské síly.
51; Ukrajina nepřestává šokovat. Kyjevská lékařská klinika obchodovala s orgány unesených lidí. Policie informovala, že už dlouho sledovala podezřelé akce tohoto zdravotnického zařízení.
52; Ztráty ukrajinské armády: 20 karatelů, sestřeleny byly tři drony Fantom. V okolí obce Petrovskoje ukrajinští vojáci zlikvidovali dron patřící pozorovatelské misi OBSE a dostali za to vyznamenání.
53; Jak příslušník ruské soukromé armády rozzuřil americký specnaz a vyvolal nálet na americkou základnu v Sýrii. Američtí vojáci se tak naštvali, že začali zapalovat své opouštěné základny, aby se nedostaly do rukou Rusům.
54; V Naftogazu zveřejnili další dávku nových finančních požadavků na Gazprom. 1. listopadu pošle Naftogaz Gazpromu soudní požadavky na obrovskou sumu.
55; Ukrajinu čeká občanská válka, rozpad a degradace, říká advokát skandálního bývalého poslance. Andrej Fedur prohlašuje, že jen Porošenkův tým může zemi zachránit.
56; Jdi z amerických vrcholných činitelů se podílel na rozkradení Ukrajiny? Nová jména a astronomické částky. Kdo a jak rozprodává zbytky Ukrajiny na Západ?
Zdroj:  href="http://rusvesna.su/news" target="_blank">
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější