Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 19.-20.10.2019
pravdive+seznam

Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 19.-20.10.2019
1; Zacharova komentovala slova čínského velvyslance o přání demonstrantů v Hongkongu žít jako na Ukrajině. Připomněla, že životní úroveň na Ukrajině je zlomkem té hongkongské, jak trefně zmínil čínský velvyslanec. Dodala, že velvyslanec by se ještě více pobavil, kdyby četl ukrajinský tisk.
2; Elon Musk pochválil ruské vzdělávání. V průběhu krasnodarského fóra se spojil s účastníky v Kalifornii.
3; Na Ukrajině nadále prudce klesá počet obyvatel. Nejde jen o emigraci. Na sto zemřelých připadá jen 53 živě narozených dětí. Za prvních osm měsíců roku 2019 se počet obyvatel Ukrajiny snížil o 177 tisíc a propadl se pod 42 milionů.
4; Zavřeli je do sklepa, zavraždili a spálili. V Doněcké republice byli dopadeni nebezpeční zločinci, kteří se dopouštěli neuvěřitelných zvěrstev.

5; Nacisté „popravili“ figuru Kolomojského u synagogy. Hlavní rabín Ukrajiny vyzval policii, aby s tím něco udělala.
6; Zabiják svobody slova. Zelenského obvinili z útlaku. Uprostřed léta se v médiích objevila informace, že ukrajinský prezident plánuje spustit svoje vlastní média.
7; Preventivní zatýkání, V Luganské republice byly provedeny změny v zákoně o válečném stavu. Na tiskové konferenci to zmínil předseda parlamentního výboru pro otázky státní bezpečnosti a obrany Luganské republiky.
8; Evropa je šokována zradou USA v Sýrii. Bude třeba srovnat krok s Ruskem. Evropané zuří kvůli proradnému chování USA na Blízkém Východě.
9; V Pobaltí navrhli čipování ukrajinských gastarbeiterů. Mnoho z ukrajinských dělníků přijíždí do Pobaltí nelegálně a místní zaměstnavatelé z toho profitují.
10; Vidíte, jak je to směšné? Čína komentovala činnost „ukrajinských živlů“ na Majdanu v Hongkongu.
11; Ty prodejný zmetku! Gorbačova tvrdě urazili kvůli jeho výzvě adresované Putinovi. Gorbačov poslal dopis ruskému prezidentovi, což vyvolalo ostrou negativní reakci Rusů.
12; Otřesně hloupý generální prokurátor. Mají nacisté povoleno vraždit výsadkáře ukrajinské armády? Lucenko splnil rozhodnutí soudu, ale soud nic neplní. Na to je potřeba být opravdu hodně hloupý.
13; Krize Ukrajiny a Ruska: Leteckému gigantu Antonov nezbývá mnoho času života. Antonov nejspíš nepřežije zpřetrhání vztahů mezi Ukrajinou a Ruskem.
14; Kolik ve skutečnosti stojí rubl, dolar a ropa? Jak by se změnily vzájemné poměry, kdyby byly všechny měny vázány na zlato? Kdyby USA a Evropě netiskly nekryté peníze, ropa by byla pětkrát až šestkrát levnější a Rusko by přišlo o své zisky. Nic takového ale nehrozí.
15; Karatelé aktivně likvidují sami sebe a mění se v zombie. Byla zveřejněna kompletní zpráva o vojenské situaci v Luganské republice za celý uplynulý týden.
16; Čí je jazyk, tomu patří i země. V Kyjevě učinili neočekávané přiznání o národnostní menšině. Na Ukrajině se používá pro rozhovory s pracovními kolegy z 59% ruština, z 24% ukrajinština a ve 14% je to půl na půl. 76,4% vyhledávání přes Google je realizováno v ruštině, 13,5% v angličtině a 10,1% v ukrajinštině. Největší procento dotazů na Google v ukrajinštině je v Těrnopolské oblasti (32,9%), nejmenší v Doněcké (5,9%).
17; Ukrajina dala světu nové náboženství. Na Ukrajině o všem rozhoduje Putin. A svět toto náboženství ochotně přebírá.
18; Britové zuří. Ruský svět kráčí po planetě. Moskva nadále upevňuje vojenské spojenectví, které se zformovalo kolem Ruska díky „Armádním hrám“.
19; Došlo k havárii letadla s cestujícími v USA. Letadlo málem spadlo do vody. V důsledku nouzového přistání zahynul jeden člověk a více než deset bylo zraněno.
20; Po budově Nejvyšší rady se proháněla kuna. Někteří říkají, že tato šelma je duší některého z bývalých poslanců.
21; Tisíce onkologických pacientů na Ukrajině zůstaly bez léků. Preparáty pro onkologicky nemocné dosud nedorazily do zdravotnických zařízení.
22; Prolomení hráze v Krasnojarském kraji. Roste počet obětí. V městečku zlatokopů byly zatopeny dočasné ubytovny. Začalo vyšetřování a už byly zatčeni první podezřelí.
23; Naděžda Savčenko: Porošenko lhal o válce v Donbasu. Ukrajina musí udržovat dialog s Ruskem ve všech možných formátech kvůli nastolení míru. Porošenko nehnul prstem pro zastavení války v Donbasu.
24; „Chceme do Ruska!“ V Lugansku uspořádali flashmob. Lidé se na náměstí seřadili do tvaru nápisu. Rusko dělá pro naši Republiku velmi mnoho a my se cítíme být součástí Ruského světa.
25; Ve státním podniku v Oděské oblasti málem zahynula obsluha v důsledku radiace. Záření překračovalo normy 500-krát. V SBU ujišťují, že únik radiace je už zastaven.
26; V roce 2020 může Dněpr spláchnout Ukrajinu do Černého moře. Američtí specialisté se obávají přehrady DněproGES, zatímco ukrajinští experti jsou přesvědčeni, že životnost elektrárny může být prodloužena o dalších 50 let.
27; Proces se slibně rozbíhá. Generální prokurátor Ukrajiny promluvil o trestním stíhání bývalých poslanců. V poslední době pozorujeme velké množství osob volaných k trestní odpovědnosti, řekl Rjabošapka.
28; Hrozí akutně rozpad? Zelenskij se nechystá zastavit válku a zahrává si s radikály. A přitom se chystá privatizace půdy a státních podniků.
29; V Rusku uznali Ukrajince a Bělorusy za nositele ruského jazyka. Status nositele ruského jazyka poskytuje právo získat pobytové vízum a občanství ve zjednodušeném režimu.
30; V Chorvatsku kandiduje na prezidenta bývalá pornohvězda Ava Karabatić, která fotila i pro Playboy. Jako politička se chystá legalizovat prostituci a marihuanu.
31; Podívejte se, jaká ďábelská zrůda se tam objevuje! Porošenko „zazářil“ v americkém seriálu. Zatímco Zelenskij napravuje Porošenkova zvěrstva na Ukrajině, Petr Porošenko si střihnul roli v seriálu s Meryl Streep a Antoniem Banderasem.
32; U Žitomiru zablokovali protestující učitelé mezinárodní silnici. V sobotu odpoledne se akce zúčastnila asi stovka osob.
33; Na Ukrajině byli odvoláni prokurátoři, kteří měli na starosti vyšetřování Majdanu. Generální prokurátora propustila tři prokurátory, kteří „vyšetřovali“ zločiny proti Euromajdanu.
34; Soud uvalil vazbu na bývalého zástupce šéfa Rady pro bezpečnost a obranu Ukrajiny Olega Gladkovského.
35; Trest smrti zločince nezastaví, říká Ruská pravoslavná církev. Téma návratu trestu smrti do soudního systému Ruské federace je opět aktuální o vraždě holčičky v Saratově.
36; Ve Staromichajlovce, která byla tento týden opět ostřelována ze strany Ukrajiny, můžeme potkat neobyčejného bojovníka – známého rappera Vasilije, který zde funguje pod přezdívkou „Mestnyj“.
37; Porošenko a Lucenko ukradli 1,5 miliardy dolarů, říká Trumpův poradce. Ten prohlásil, že během Porošenkova prezidentství bylo jeho okolím rozkradeno více než 1,5 miliardy dolarů.
38; Putin a Merkelová projednali normandský formát, Sýrii a tranzit plynu přes Ukrajinu. Telefonický rozhovor se konal v sobotu.
39; Britský parlament odložil Brexit. 31. říjen 2019 je termín, dokdy se má konat Brexit.
40; Medveděv promluvil o nebezpečnosti akcí neonacistů. Ruský premiér přijel do Srbska na oslavy 75. výročí osvobození Bělehradu od německých fašistických okupantů.
41; Specnaz zaútočil na dům kriminální autority v Krasnojarském kraji. Informuje o tom tisková služba regionální správy Ministerstva vnitra.
42; V Nejvyšší radě chtějí zrušit zákon a „vyřizování účtů“. Poslanec za stranu Sluha národa Maxim Bužanskij navrhuje, aby zákon o lustraci byl označen za vyhaslý.
43; Srbsko projevilo zájem o ruské Panciry. Informoval o tom ruský vicepremiér Jurij Borisov.
44; Důstojníci ukrajinské armády agitují proti odpoutání sil a plánují provokace. Za posledních 24 hodin přišel o dva bojovníky.
45; Zacharova ostře komentovala rozhodnutí britského parlamentu ohledně Brexitu. Oficiální zástupkyně ruského ministerstva zahraničí komentovala výsledky zasedání britského parlamentu, které žádá o odklad Brexitu, ale nechválilo dohodu s EU. Už čtyři roky v Británii nemohou realizovat výsledky celonárodního referenda. Jde o porušení občanských práv těch, kdo hlasovali pro opuštění EU. Ale proč by se měla imperiální mocnost zamýšlet nad takovými podružnostmi…
46; Turecko vyhrožuje Spojeným státům, že obnoví útok v Sýrii. Ve čtvrtek se USA a Turecko domluvily na pozastavení vojenské operace Turecka na 120 hodin.
47; Medveděv varoval před nebezpečím vývozu demokracie. Informoval o tom během svého vystoupení před srbským parlamentem (skupštinou).
48; Bývalý velitel specnazu USA prohlásil, že Trump je hrozbou pro národní bezpečnost a nadešel čas pro jiného prezidenta. Vysoce postavený příslušník armády negativně hodnotí činnost Donalda Trumpa jako nejvyššího velitele.
49; Byly zveřejněny podrobnosti z rozhovoru Putina a Merkelové. Hlavním tématem byla příprava setkání ve formátu normandské čtyřky.
50; Na Ukrajině promluvili o „nejnovější zbrani schopné vzdorovat Putinovým vojskům v Donbasu“. Otázka ale je, nakolik je nové vedení země a Ministerstva obrany připraveno dostatečně rychle tyhle novinky aplikovat“, poznamenávají média.
51; Tělocvikář odvrátil krvavá jatka ve škole, když nezvyklým způsobem odzbrojil střelce. Sebral mu zbraň v okamžiku, kdy se pokoušel vymanit z objetí jiné pracovnice školy. Na policii poznamenali, že počínání trenéra vedlo k tomu nejlepšímu možnému scénáři událostí.
52; Putin vytvořil bezprecedentní vojenskou společnost. Nová stavební firma Ministerstva obrany dokáže stavět nejen vojenské, ale i sociální objekty včetně bytů.
53; Bývalá poslankyně Čornovol nadávala novináři a vyhrožovala, že mu dá po tlamě. Důvodem šíleného počínání nechvalně známé poslankyně byla otázka o tom, jak a proč dostala jako poslanec za odměnu zbraň.
54; V Turecku vyhrožují syrské armádě, kterou chrání ruské letectvo. S tímto podivným prohlášením vystoupil poradce tureckého prezidenta Jasin Aktaj. Jeho slova jsou však v přímém rozporu s vyjádřením samotného prezidenta.
55; Rusko přestalo hrát hru „věčné internacionální přátelství“. Rusko zvolilo cynický, ale rozumný přístup. Prostě začalo prosazovat své zájmy podobně jako například Velká Británie.
56; Plivnout jim do tváře je málo. Na internetu jsou uživatelé rozhořčeni slovy poslance o Skabejevové a o okupaci Kubaně. Nedávno poslanec Alexej Gončarenko za Porošenkovu stranu Evropská solidarita“ avizoval vytvoření nové pracovní skupiny v Nejvyšší radě, která má za cíl dobytí ruské Kubaně pro Ukrajinu.
57; Zelenskij podvedl lidi a kryje neonacistické vrahy. Prohlásila to bývalá ukrajinská ministryně spravedlnosti Jelena Lukaš.
58; Státní duma schválila nový zákon o elektronických penězích. V tuto chvíli celková suma peněžních prostředků na zablokovaných účtech činí 1,4 miliardy rublů.
59; Ministerstva zahraničí Číny a Ruska se unisono tvrdě vyslovila o Ukrajině a Majdanu. Hongkong a Ukrajina nemají zdánlivě nic společného, ale jak se ukázalo, mají společného loutkovodiče.
60; Ukrajina v ohrožení. Rusko bude požadovat peníze a plyn a provokaci v Kerčském průlivu. Pro Ukrajinu není výhodné bojovat proti Rusku na právním poli.
61; Ukrajinská armáda inscenuje boje, připravuje se na letecké údery a aktivuje specnaz. Byla zveřejněna další zpráva o vojenské situaci v Luganské republice.
62; Zelenskij řekl vrahům dětí v Donbasu „Díky“. Zelenskij by měl svým mozečkem začít chápat, kdo a proč mu dal hlas.
63; V Kyjevě nevědomky dělí Ukrajinu na tři i více států. Kroky Kyjeva mohou v konečném důsledku vést k rozdělení Ukrajiny na několik států.
64; Syrská armáda vstoupila na základnu amerického specnazu v paláci Yalda. Syrští vojáci zaujímají nové pozice v provincii Hasaka, která se dlouhá léta nacházela v okupační zóně USA.
Zdroj:  href="http://rusvesna.su/news" target="_blank">
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější