“Chci žít ve svobodné zemi”… Salvini burcuje národ
RSS

“Chci žít ve svobodné zemi”… Salvini burcuje národ

COM/ZAV
V Římě se v sobotu 19. října konalo mohutné shromáždění odpůrců nové probruselské vlády, která se 5. září chopila moci. Tvoří ji členové zastupující čtyři strany, jichž vážou dvě základní pojiva:
1. bezvýhradná servilnost vůči technokratům Evropské komise
2. ochota odložit stranou neshody, jen aby se udrželi u moci a odráželi nápor Mattea Salviniho.
 
 
Co Italům vadí
Tento nejoblíbenější politik země Apeninského poloostrova byl v srpnu částečně vlastní vinou vyšachován z vlády, když názorově lavírující Hnutí pěti hvězd, dosavadní koaliční partner jeho Ligy Severu (La Lega), převrátilo kabát a sestavilo koalici s Demokratickou stranou. Předsedou vlády zůstal nestraník Giuseppe Conte, blízký Pěti Hvězdám. Národně konzervativní linie jeho předešlého kabinetu, kterému dominoval z postavení místopředsedy vlády a ministra vnitra Matteo Salvini, se otočila o 180 stupňů.  Bella Italia  se náhle vrátila k centralistické levicově-liberální ideologii Evropské unie. 
Vládnoucí garnitura v Římě plní dvě základní úkoly:
1. vhání třetí největší ekonomiku eurozóny pevně do područí světové finanční oligarchie
2. obírá národ o jeho duši, tradice a křesťanské hodnoty, aby ho zhybridizovala a Italům vštěpovala bezduchý ultraliberalismus. 
O nespokojenosti občanů s novým promigračným a eurohujerským kurzem druhé Conteho vlády svědčí průzkum veřejného mínění ze čtvrtka 17. října. Zveřejnil ho portál deníku  Il Giornale  , který shrnul výsledky do poznatku, že nejsilnější stranou je Salviniho La Lega (31,8%). Jeho osobní preference dosahují 39 procent. Staronový premiér Guiseppe Conte se musí spokojit s 35 procenty.  
O náladách mezi obyvatelstvem, rozhořčeným z návratu k otevírání přístavů vetřelcům z Afriky, svědčí preference politiků odmítajících vítačství.  Salvini je jasnou jedničkou. Za pozornost stojí také skutečnost, že 29% respondentů nejvíce důvěřuje dámě, na kterou se bude moci Salvini spoléhat při prosazování národně státních zájmů. 42-letá Giorgia Meloniová je předsedkyní národně konzervativní a euroskeptické strany  Fratelli d’Italia  , v překladu Bratři Itálie. Za Bratří by hlasovalo v parlamentních volbách  7,8%  dotázaných.
Konzervativní tábor může v současnosti opírat i o takového matadora italské politické arény, jakým je bývalý čtyřnásobný ministerský předseda Silvio Berlusconi. Jeho středopravá strana Forza Ilalia by dostala 7,1% hlasů. 83-letý miliardář a mediální magnát je jako bývalý profesionální bavič a král italského bulváru povahou liberál, ale klasického stylu. Odmítá si nechávat předepisovat, co se smí a co ne a je mu proto protivná úzkoprsost neomarxizmu s jeho ideopolicií. Jeho euroskepticismus spočívá také v neochotě nechávat si svazovat podnikatelská křídla centralizací daňové politiky pod naškrobený čepec evropské rozpočtové, měnové a daňové unie. 

V jednotě je síla
 Salvini tak vytvořil na sobotním shromáždění s Meloniovou a Berlusconim hlavní řečnické trio. Všichni tři volali po sjednocení národně konzervativních sil do bloku, který převezme kormidlo po příštích volbách. ”  Jsme na tomto náměstí, protože máme velkou zodpovědnost a musíme reagovat na výzvu našeho národa, abychom se sjednotili  ,”  prohlásil  Il Cavaliere (Berlusconiho přezdívka, v překladu Rytíř). Giorgia Meloniová rovněž vystihla náladu zúčastněných výzvou na obranu před islamizací Evropy (  islamisation of Europe  ). 
Masové shromáždění na náměstí (Piazza San Giovanni) uspořádala Salviniho Liga Severu a podle jejích údajů mělo dvě stě tisíc účastníků.  Za nádherného slunečného počasí je snad nejvíce oslovil  výrok  , přeložen do angličtiny jako ”  I want to live in a free country, where you can Governo without waiting for a phone call from (German Chancellor Angela) Merkel or (French President Emmanuel) Macron”.  Odcitovalo ho několik tiskových agentury včetně  TASR  takto: ”  Chci žít ve svobodné zemi, kde můžete vládnout bez čekání na telefonát od (německé kancléřky Angely) Merkelové nebo (francouzského prezidenta Emmanuela) Macrona “.
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Přehled bankovních půjček

Srovnání půjček vám usnadní orientaci mezi různými nabídkami.

Finance na každý den

Prezentujte své podnikání a získejte nové zákazníky na Internetu.

Dnes nejprohlíženější