Opäť sa postavia deti proti rodičom? Čakajú nás medzigeneračné konflikty. Geológ Cílek o budúcom spoločenskom rozkole
pravdive+seznam

Opäť sa postavia deti proti rodičom? Čakajú nás medzigeneračné konflikty. Geológ Cílek o budúcom spoločenskom rozkole

Praha 21. októbra 2019 (HSP/ Sputnik /Foto:SITA/AP-Jacquelyn Martin)
 
Vplyvný geológ Václav Cílek počas svojej prednášky v Zlíne vyhlásil , že v blízkej budúcnosti nás môžu čakať sociálne nepokoje , ktorých kľúčom budú medzigeneračné rozpory . Prebiehajúce klimatické štrajky nemajú  podľa jeho slov  vo svete obdobu
Na snímke masky Grety Thunbergovej
Cílek počas svojho vystúpenia upozornil na skutočnosť , že v menších mestách nie je natoľko cítiť nepokoj spoločnosti , ako napríklad v Prahe . Situácia sa podľa jeho názoru mení veľmi rýchlo , píšu Parlamentní listy .
“ To nevymyslíte ,  a by pätnásťročná baba dokázala   takým spôsobom zaujať ľudí okolo . To jej svedectvo , čo ona hovorí, má dve zložky . Prvá je zložka vecná . Čo hovorí , prešlo niekoľkými vedeckými komisiami , je v podstate správne , ” cituje jeho slová portál .
Upozornil, ale na možnosť násilia zo strany, takzvaných klimatických aktivistov .
“To je emočné svedectvo Grety . Hovorí , keď nás nevypočujete , nepočítajte s tým , že sa z toho vyvlečiete. Zároveň z kontaktov s Rebellion som pochopil , že majú happeningy , štrajky , blokády rozdelené tak, že v určitej chvíli končia pokojné, konsenzuálne protesty proti klíme a nebránia sa radikálnym prejavom , ” dodal .
Podľa názoru geológa sú dnes mladí ľudia vďaka počítačovým hrám veľmi dobrými stratégmi.
“ Mám z jednej bezpečnostnej štúdie , že mladí ľudia sú vďaka počítačovým hrám lepší stratégovia ako polícia a armáda . Máme tu ľudí , pätnásťročných , ktorí zbierajú skúsenosti s politickým bojom , ” citujú Parlamentné   listy slová Cilka , ktorý dodal : “ Už teraz zaznieva : , neprejde vám ‘ . To je autentická správa . “
Vedec počas svojho vystúpenia poukázal na skutočnosť , že situácia môže počas niekoľkých rokov vyrásť do medzigeneračného boja, sprevádzaného sociálnymi nepokojmi .
“ Množstvo mladých ľudí , ktorí sa domnievajú , že sa budú mať lepšie ako generácie rodičov … V postsocialistických štátoch je to medzi 12 až 18 percentami , priemer pre EÚ je 30 percent , pre Francúzsko 60 percent . Len z toho pochopíte Žlté vesty oveľa ľahšie . Domnievam sa , že v priebehu niekoľkých rokov  sa  môže situácia vykryštalizovať vo vážny sociálny nepokoj , ktorý bude charakterizovať,   veľmi pravdepodobne, rozpor  medzi generáciami . Zároveň , keď sa  rozprávam  s ľuďmi okolo mňa , naraz aj umiernená , dobrodušná s tredná generácia sa začína polarizovať , ” vyhlásil Cílek .
 
Ekonomika západnej Európy
K vyhroteniu situácie medzigeneračného rozkolu , ako ho opisuje Václav Cílek , by nemuselo dôjsť v dôsledku nedostatku času pre rozvoj tohto scenára .
Vplyvný ruský ekonóm Michail Chazin , ktorý sa v septembri tohto roku zúčastnil konferencie v Kišiňove , vyhlásil, že má obavy o osud Európy , ktorý ilustroval na Západnom Nemecku . V súvislosti s tým zmieňoval aj doterajšie nejasnosti v budúcom usporiadaní sveta .
“ Kľúčová otázka , ktorá dnes stojí pred celým svetom  a pred Ruskom tiež , je otázka stability. Do tej doby ,  kým  sa rozhodne o tom , ako bude vyzerať svet a Európa , je kľúčovým faktorom to , aby bol pokoj . ( … ) K dnešnému dňu nie je odpoveď na to , čo bude ďalej . Môže mi niekto z vás garantovať , že v Nemecku nebude  o  tri roky občianska vojna ? Pretože akonáhle nebude mať Nemecko peniaze na to , aby platilo všetkým migrantom , tak to tam začne , “ vyhlásil vplyvný ekonóm a dodal :
“ Ja úplne vážne vidím situáciu , keď na  území bývalého Západného Nemecka bude chaos . V jednej obci bieli ľudia , v inej obci čierni ľudia , v ďalšej obci  boh  vie kto ,   medzi sebou bojujú o jedlo . “
 
Príspevok Opäť sa postavia deti proti rodičom? Čakajú nás medzigeneračné konflikty. Geológ Cílek o budúcom spoločenskom rozkole zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější