Raši: Pre napĺňanie cieľov gigabitovej stratégie spolupracujeme s kľúčovými operátormi
pravdive+seznam

Raši: Pre napĺňanie cieľov gigabitovej stratégie spolupracujeme s kľúčovými operátormi

Bratislava, 21. októbra 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA-Diana Černáková)
 
Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši sa snaží v kontexte napĺňania cieľov gigabitovej stratégie spolupracovať s kľúčovými operátormi na Slovensku. Aj z tohto dôvodu podpísal spoločne so spoločnosťou Východoslovenská distribučná, a.s. (VSD) Memorandum o spolupráci
Na snímke Richard Raši
V dokumente sa obe strany zaviazali k vzájomnej koordinácii aktivít zameraných na budovanie lokálnych optických sietí, ktoré prispejú k zvýšeniu efektívnosti rozširovania vysokorýchlostného internetového pripojenia, k zníženiu nákladov na vykonávanie nových stavebno-inžinierskych prác a k zrýchleniu budovania inteligentných distribučných sietí zabezpečujúcich automatizáciu riadenia distribučnej sústavy.
Kľúčovými bodmi Memoranda o spolupráci, ktoré je súčasťou naplnenia cieľov EÚ stratégie pre gigabitovú spoločnosť do roku 2025 sú – aby všetky socio-ekonomické subjekty, verejné inštitúcie, školy, nemocnice boli pripojené minimálnou rýchlosťou 1Gbit/s, rovnako, aby všetky slovenské domácnosti v mestách aj na vidieku mali v roku 2025 prístup k ultrarýchlemu internetu a aby fungovalo neprerušené 5G pripojenie k internetu v mestách a na hlavných dopravných koridoroch.
Ako uviedol vicepremiér Richard Raši: „Bez kvalitného a rýchleho internetu nebudú dostupné ani kvalitné a rýchle elektronické služby. Vzhľadom na to, že sa Slovensko zaviazalo do roku 2025 naplniť strategické očakávania Európskej únie v súvislosti s pokrytím nášho územia gigabitovým internetom, predmetné Memorandum považujem za krok správnym smerom. Pričom budem očakávať od VSD naplnenie svojich záväzkov.“
Podľa jeho slov je ambíciou ÚPVII, aby do roku 2020 bolo každé mesto a obec, teda 2900 subjektov napojených na internet s rýchlosťou 30 Mbit/s a do roku 2025 kľúčové miesta ako nemocnice, školy, samosprávy na internet s rýchlosťou 1 Mbit/s.
„V tomto smere prichádza VSD s ponukou, že bude na vlastné náklady budovať už na existujúcej infraštruktúre optické siete, ktoré bude môcť štát a každý, kto bude mať záujem, využívať, čím sa podporí konkurencieschopnosť a stabilita regiónov,“ dodal vicepremiér. V budúcom programovom období je oblasť konektivity digitalizácie jednou z priorít EÚ, ktorá na to vyčleňuje 14 miliárd eur.
 
Príspevok Raši: Pre napĺňanie cieľov gigabitovej stratégie spolupracujeme s kľúčovými operátormi zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější