Firma Huawei na konferencii driving.digital v Šamoríne predstavila spôsoby využitia 5G
pravdive+seznam

Firma Huawei na konferencii driving.digital v Šamoríne predstavila spôsoby využitia 5G

Bratislava 21. októbra 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA/AP-Kin Cheung)
 
Spôsoby využitia 5G v praxi uplatniteľné aj na Slovensku predstavila firma Huawei na technologickej konferencii driving.digital, ktorá sa uskutočnila v areáli x-bionic v Šamoríne pri Bratislave
Ilustračné foto
Prioritou Huawei na Slovensku sa čoraz viac stáva expertná diskusia o 5G sieťach a konkrétnych spôsoboch ich využitia v prospech spoločnosti a ekonomického rastu, uviedla firma Huawei v správe, ktorú v pondelok poskytla agentúre SITA. Ako dodala, do roku 2022 by podľa súčasných odhadov mal počet používateľov sietí novej generácie dosiahnuť pol miliardy. Pre porovnanie, sieťam 4G sa to podarilo po 4 rokoch a ich predchodca 3G na to potreboval až 10 rokov.
Príkladom využitia 5G sietí je napríklad oblasť autonómnych vozidiel. V rámci komunikácie inteligentných vozidiel s okolitým prostredím (tzv. V2X alebo „vehicle-to-everything“) sa aktuálne ešte počíta s LTE technológiou, ktorá je dnes bežne nasadená aj u mobilných operátorov na Slovensku. „Technológia pod názvom Cellular-V2X je tu už dnes, a to v kombinácii s aktuálne majoritnou technológiou LTE zabezpečujúcou prenos dát. Budúcnosť následne jednoznačne smeruje k 5G,” uviedol Jakub Borkowski, Business Development Director zodpovedný za región CEE & Nordic v spoločnosti Huawei Technologies.
Vysokorýchlostná 5G sieť sa postará o prenos dát medzi servermi a hardvérom s minimálnou odozvou, čím sa otvoria nové nevídané možnosti napríklad v zdravotníctve, hernom priemysle alebo doprave, poznamenáva správa z konferencie. Ide napríklad o inteligentného asistenta pre ľudí so zdravotným postihnutím.
“Osobám s obmedzeným pohybom pomôže bez komplikácií prechádzať z jedného miesta na druhé. Hluchonemým zase uľahčí komunikáciu, a to okamžitým prekladom hovorenej reči do písaného textu. Výhody pocítime aj v prípade núdze, či už pri nehodách alebo zdravotných problémoch, kedy napríklad auto samostatne zavolá sanitku alebo zdravotníckeho drona,” dodáva správa Huawei z konferencie driving.digital.
 
Príspevok Firma Huawei na konferencii driving.digital v Šamoríne predstavila spôsoby využitia 5G zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější