Hlina: Kiskovej strane Za ľudí narástli krídla ako po kartóne Redbullu
RSS

Hlina: Kiskovej strane Za ľudí narástli krídla ako po kartóne Redbullu

Bratislava 22. októbra 2019 (HSP/Foto:Foto:SITA-Branislav Bibel)
 
Alojz Hlina z KDH chce byť po nadchádzajúcich voľbách do Národnej rady na strane víťazov. Deklaroval to viackrát a potvrdil to aj tým, že kvôli tomuto cieľu bol ochotný podpísať dohody s aktuálne podľa prieskumov silnými liberálnymi stranami, ktoré majú v rozpore s politikou kresťanskej demokracie v pláne nastoliť napríklad registrované partnerstvá.
Na snímke predseda KDH Alojz Hlina
Šéf KDH pritom tvrdí, že istá časť voličov potrebuje už pred voľbami vedieť, že ak majú zahlasovať za súčasnú opozíciu, ich hlas neprepadne a bude v konečnom zúčtovaní na strane víťazov.
Takíto ľudia chcú mať podľa Hlinu oblečený dres víťaza a chcú sa s ním tešiť z výhry. “Chcú byť súčasťou osláv. Chcú si večer pripiť pohárom vína. Ľudia si kupujú dres FC Barcelona, aj keď nie sú z Barcelony. Ten pocit byť na strane víťaza neexistuje len v športe, existuje aj v politike,” vysvetľuje Hlina v blogu pre Hospodárske noviny.
 
Osobne odhaduje počet takýchto typov na 3 až 5 percent. “​Ak opozícia nebude schopná postaviť niekoho, kto bude schopný poraziť Smer a vyhrať voľby, tak príde aj o týchto približne 3 až 5 percent voličov. V záverečnom zúčtovaní môžu chýbať.”
Hlina sa domnieva, že ak opozičníci kvôli hádkam o spoločnú kandidátku rezignujú na plán vyhrať voľby a budú hrať iba na to, že Smer síce vyhrá voľby, ale nezostaví vládu, môže to byť rizikové.
“Okrem toho, že opozícia stratí týchto nových 3 až 5 percent voličov, vystavuje sa aj riziku, že víťaz volieb Smer bude brutálnym spôsobom vyjednávať, aby tú väčšinu nakoniec vyskladal. A nemusí to byť nemožné.”
Smer by podľa Hlinu mohli v budúcom parlamente podporiť Most-Híd, SNS (Danko s Kuffom ako páše Hlina), Sme rodina (ktorej líder stál v pondelok na spoločnej tlačovke s PS/Spolu, SaS, OĽaNO, KDH). Hlina v tejto otázke príliš neverí ani Igorovi Matovičovi. “Nevieme, koho vyvezie do parlamentu Igor Matovič, náznaky kryptovaných antizmena nominácií sú tam cítiť,” tvrdí.
“S Kotlebom sa Smer bude vedieť dohodnúť na tichej podpore a oni ju za niečo dajú. Ak by sa do parlamentu dostali Drucker a Harabin, tak na Súmračnej bude ohňostroj. Áno, sú to desivé scenáre, ale reálne. Opozícia je povinná postaviť víťaza volieb. Ak to nedokáže, tak hrá vabank.”
Hlina vzhľadom na aktuálne prieskumy verejnej mienky, ktoré ukazujú stúpajúci trend strany exprezidenta Kisku (Za ľudí), uviedol, že jej “narástli krídla ako po kartóne Redbullu”. “Treba sa však ukľudniť, lebo keď sa Redbull vyparí, zmiznú i krídla. Víťazom volieb 2020 nebude samostatná kandidátka strany Za ľudí.”
“Strana Za ľudí nedoniesla nového voliča. Nezobudila voliča, ktorý doteraz nevolil. Strana Za ľudí len preskupila voličov opozície. Nikto z druhého brehu. Nikto. Je zodpovednosťou strany Za ľudí, ako naloží so svojim politickým kapitálom. Hodnotím to však ako nie dobrú správu, že nedošlo k vytvoreniu trojkoalície PS-Spolu a Za ľudí. Trojkoalície, ktorá by mala všetky predpoklady byť víťazom volieb.”
Dodal, že je podľa neho veľkou škodou, že Kiska nepristúpil k dohode o trojkoalícii. “Oceňujem však, že aspoň pristupuje k dohode o neutočení, ktorú máme podpísanú medzi PS/ Spolu a KDH. Stranu Za ľudí vnímame ako jedného z našich najbližších partnerov.”
 
 
Príspevok Hlina: Kiskovej strane Za ľudí narástli krídla ako po kartóne Redbullu zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Přehled bankovních půjček

Srovnání půjček vám usnadní orientaci mezi různými nabídkami.

Finance na každý den

Prezentujte své podnikání a získejte nové zákazníky na Internetu.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější