Vyhlásenia ministerky o nezrušiteľnosti výberového konania na záchranky sú podľa strany Za ľudí zavádzajúce
pravdive+seznam

Vyhlásenia ministerky o nezrušiteľnosti výberového konania na záchranky sú podľa strany Za ľudí zavádzajúce

Bratislava 23. októbra 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA-Jana Birošová)
 
Vyhlásenia ministerky zdravotníctva o nezrušiteľnosti výberového konania na záchranky podľa strany Za ľudí nemajú oporu v zákone a sú vyslovene zavádzajúce. Strana o tom informovala na tlačovom brífingu
Na snímke Andrej Kiska
“V slušnom štáte každé rozhodnutie orgánu štátnej správy musí byť preskúmateľné a zrušiteľné. Jediné, čo je nezrušiteľné, je smrť,” uviedla líderka strany pre oblasť zdravotníctva Andrea Letanovská. Ako dodala, orgány štátnej správy a ich predstavitelia sú povinní za každých okolností postupovať v zmysle zákona. Prípadné úmyselné konanie predstaviteľov štátnych orgánov a iných osôb, ktoré smerujú k nastoleniu a zachovaniu protiprávneho stavu, môže podľa nej veľmi ľahko vyvolať podozrenie z korupčného správania a naplňuje skutkovú prostatu niektorých trestných činov.
“My dnes namiesto toho, aby sme zrušili jasne protizákonný tender na záchranky, ideme zrušiť Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Naša strana je presvedčená o tom, že tento úrad má dostať viac kompetencií a možností,” konštatoval predseda strany Za ľudí Andrej Kiska. Úrad je podľa neho nástroj na to, aby sme v zdravotníctve nastavili bič na tých, ktorí chcú iba ryžovať peniaze a nechávajú zomierať našich ľudí.
“Všetky tendre, ktoré robilo ministerstvo doteraz, sa stali synonymom korupcie a klientelizmu, všetky boli zmarené a skončili na súde. Ak ministerka uvažovala, aby sa to urobilo lepšie, uvažovala správne, ale nevyšlo to,” uzavrela Andrea Letanovská.
 

 
Príspevok Vyhlásenia ministerky o nezrušiteľnosti výberového konania na záchranky sú podľa strany Za ľudí zavádzajúce zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější