Ministerstvo zdravotníctva opakovane hovorí, že tender na záchranky sa zrušiť nedá
RSS

Ministerstvo zdravotníctva opakovane hovorí, že tender na záchranky sa zrušiť nedá

Bratislava 23. októbra 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)
 
Zrušenie tendra na obsadenie staníc zdravotnej záchrannej služby (ZZS) podľa právneho výkladu nie je možné. Pre TASR to uviedlo Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR v reakcii na mimoparlamentnú stranu Za ľudí
Na snímke Andrea Kalavská
Andrea Letanovská z mimoparlamentnej strany Za ľudí v stredu uviedla, že tender sa realizoval nezákonne a možno ho zrušiť. Problémy vidí v zložení výberovej komisie aj samotnom procese výberu. Tvrdí, že kompetentné orgány vrátane ministerstva zdravotníctva situáciu neriešia. Vyzvala ich, rovnako ako šéfku rezortu zdravotníctva Andreu Kalavskú (nominantka Smeru-SD), aby nezákonný stav riešili.
“Opakovane uvádzame, že ministerstvo nedisponuje zákonnou pôsobnosťou zrušiť predmetné výberové konanie. Jednotlivé subjekty, ktoré prezentujú svoje právne názory o možnosti zrušenia tendra, neiniciujú konkrétne kroky, dávajú len všeobecné vyhlásenia, ktorými podľa právneho názoru MZ SR zavádzajú verejnosť,” komentovalo MZ SR.
Ministerstvo taktiež odmieta tvrdenia, že by v danej veci nekonalo. Poukázalo na to, že Kalavská v súvislosti s výberovým konaním konala okamžite, a to na základe medializovaných informácií. Naopak, rezort poukázal na to, že na rozdiel od ostatných subjektov ako jediný inicioval konkrétne právne kroky a prípad dal prešetriť generálnej prokuratúre.
Kalavská zároveň podala vláde SR návrh na odvolanie predsedu Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou Tomáša Haška, ktorá o jeho odvolaní rozhodla na svojom zasadnutí v utorok (22. 10.). Pre tender v najbližšom období predloží návrh na zmenu súčasnej právnej úpravy.
Výberové konanie na vydanie povolenia na prevádzkovanie ambulancií ZZS za 800 miliónov eur v polovici júna sa týkalo 328 bodov. Najviac ich získala spoločnosť LSE – Life Star Emergency. Nasledovali štátne záchranky z Bratislavy a Košíc. Dôvodom pochybností okolo tendra boli informácie denníka Sme o prepojeniach členov výberovej komisie na najúspešnejšiu firmu. Haško však zaujatosť členov komisie opakovane odmietol. Trval na tom, že tender bol v súlade s príslušnou legislatívou.
 
Príspevok Ministerstvo zdravotníctva opakovane hovorí, že tender na záchranky sa zrušiť nedá zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Přehled bankovních půjček

Srovnání půjček vám usnadní orientaci mezi různými nabídkami.

Finance na každý den

Prezentujte své podnikání a získejte nové zákazníky na Internetu.

Dnes nejprohlíženější