Veľký úspech ruského ilustrátora na Bienále ilustrácií Bratislava 2019

Veľký úspech ruského ilustrátora na Bienále ilustrácií Bratislava 2019

Bratislava 3. novembra 2019 (HSP/ RCVK BA /Foto: RCVK)
 
Medzi výrazných partnerov v každoročnej spolupráci Ruského centra vedy a kultúry patrí BIBIÁNA, medzinárodný dom umenia pre deti v Bratislave, ktorý navštevujú celé rodiny nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. BIBIÁNA je jedným z hlavných organizátorom medzinárodnej súťažnej prehliadky originálov ilustrácií kníh pre deti a mládež, známej pod názvom BIB – Bienále ilustrácií Bratislava
Na snímke predsedníčka Medzinárodného komitétu BIB Zuzana Jarošová a riaditeľka RCVK, Inna Kuznetsová
V závere októbra sa začal v poradí už 27. ročník. V uvedenej súťažnej prehliadke originálov ilustrácií kníh pre deti a mládež  priniesol aj tento rok ocenené ilustrácie detských kníh z celého sveta, o výber ktorých sa postarala desať členná medzinárodná porota. Jej členom bol aj zástupca z Ruska Igor Olejnikov.
27. ročník Bienále ilustrácií Bratislava (BIB) 2019 je jedinečným podujatím, ktoré organizuje BIBIANA, s podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky. Bienále sa uskutočňuje  pod záštitou UNESCO a Medzinárodnej únie pre detskú knihu –  IBBY. Je to najvýznamnejšie nekomerčné podujatie výtvarného umenia a ilustrácie pre deti v celosvetovom kontexte. Každý druhý rok sa na ňom stretávajú umelci svetovej ilustrátorskej tvorby, ale aj spisovatelia, výtvarníci a mnohé vydavateľstvá.
Medzinárodná porota hodnotila  v tomto roku viac ako tri tisíc originálnych ilustrácií od 416 autorov zo 49 krajín. Víťazom jednotlivých kategórií udelili ocenenia v historickej budove Slovenského národného divadla v Bratislave na slávnostnom podujatí, na ktorom jedno z najprestížnejších ZLATÉ JABLKO BIB 2019 získal ruský umelec Anton Lomajev, za ilustrácie k Uspávanke pre malého piráta.
Krásne ocenenie v tvare zlatého jablka rozdeleného na dve polovice, vo vnútri ktorého je bratislavský hrad, prevzala z rúk predsedu medzinárodnej poroty pána Alexejsa Naumovsa z Lotyšska a generálnej komisárky BIB a predsedníčky Medzinárodného komitétu BIB Zuzany Jarošovej, riaditeľka RCVK, pani Inna Kuznetsová.
27. ročník Bienále ilustrácií Bratislava  2019, ktorý otvorili dňa  25. októbra 2019, potrvá do 5. januára 2020 vo výstavných priestoroch Slovenského národného múzea – Historického múzea Bratislavského hradu.
 
Príspevok Veľký úspech ruského ilustrátora na Bienále ilustrácií Bratislava 2019 zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější