GLOCK subcompact je ideální zbraň pro sebeobranu
RSS

GLOCK subcompact je ideální zbraň pro sebeobranu

Historie populárních pistolí, jež se proslavily nejen svým polymerovým rámem, se začala psát v roce 1963. Tehdy Rakušan, Gaston Glock, založil nedaleko Vídně zbrojovku, která se výrobou těchto zbraní proslavila.
Největší jméno si zbrojovka udělala ve chvíli, kdy dokázala rakouské armádě nabídnout náhradu pro do té doby používanou a již zastaralou pistoli ještě z druhé světové války. Požadavky na novou pistoli shrnula armáda do celkem 17 bodů. Požadovala především samonabíjecí pistoli s kapacitou alespoň 8 nábojů. Obsluha pistole musela být možná pouze za použití jedné ruky. Čištění pak proveditelné bez speciálních nástrojů. Zbraň musela být taktéž spolehlivou, a na 10 000 výstřelů nesmělo připadat více než 20 selhání. Pistole nesměla při pádu na železný podklad z výšky 2 metrů vystřelit. To je jen pár požadavků, které armáda na novou pistoli měla. A na základě těchto požadavků vznikl GLOCK 17, pistole, která se stala rakouskou armádní zbraní. A nejen její.
GLOCK má fanoušky po celém světě
Brzy se pistole začala s úspěchem šířit dál. Oblíbily si ji nejen bezpečnostní a obrané složky, ale i soukromé osoby pro sebeobranu. GLOCK 17 se stal armádní zbraní rovněž v Norsku a ve Švédsku. Zbraň je certifikovaná pro použití armádami NATO. Velkou oblibu má pak v Americe. Čísla nejsou přesně známá, ale předpokládá se, že GLOCK používá nadpoloviční většina agentů FBI. A je to i zbraň módní. Stala se kultovní zbraní rapperů, kteří o ní dokonce rappují ve svých písních. Zpívá o ní 50 Cent i Tupac Shakur.
Amerika GLOCK miluje. Je zde nejoblíbenější pistole vůbec a díky popularitě se obecně černým pistolím říká tímto jménem, i když to není vždy pravda. Pro účely sebeobrany se však používá častěji jiný typ této zbraně.
Jaké GLOCK pistole jsou nejprodávanější?
GLOCK standard je typ zbraně, jež se vyrábí od první generace těchto pistolí. Jde o univerzální větší zbraň, kterou nelze nosit skrytě, ale patří do pouzdra. Největší použití má zejména u bezpečnostních složek. Hodí se ale i pro sportovní účely a v domácnosti i k sebeobraně.
Pro skryté nošení se hodí GLOCK subcompact a GLOCK compact. Subcompact je nejmenší GLOCK pistolí. Je však mnohdy stejně široká jako běžný GLOCK. Existuje však i užší verze označována jako Subcompact slimline. GLOCK compact patří mezi lehčí a rovněž kratší pistole. Přesto pořád umožňují plný úchop zbraně. I když mají menší zásobník, dobře slouží nejen jako zbraně pro sebeobranu, ale i pro bezpečnostní složky.
Nakonec je dobré zmínit sportovní verzi GLOCK sport . Jde o závodní zbraň s dlouhou hlavní, která se používá pro sportovní účely a závodní střelbu. Zbraň charakterizuje i větší vzdálenost mezi mířidly.
(PR)
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Přehled bankovních půjček

Srovnání půjček vám usnadní orientaci mezi různými nabídkami.

Finance na každý den

Prezentujte své podnikání a získejte nové zákazníky na Internetu.

Dnes nejprohlíženější