Skupina Geis predáva svoje firmy na prepravu balíkov v Česku a na Slovensku spoločnosti DPDgroup

Skupina Geis predáva svoje firmy na prepravu balíkov v Česku a na Slovensku spoločnosti DPDgroup

Bratislava 6. novembra 2019 (SITA/HSP/Foto:Wikimedia)
 
Logistická skupina Geis predáva svoje firmy na prepravu balíkov v Českej republike a na Slovensku spoločnosti DPDgroup. Tá si tak posilňuje svoje zastúpenie v oboch krajinách. Ako v utorok oznámili Geis a DPDgroup, dohodnutý predaj ešte podlieha schváleniu protimonopolných autorít. Firmy Geis Parcel CZ, s. r. o. v Česku a Geis Parcel SK, s. r. o. na Slovensku patria medzi najväčších poskytovateľov balíkových služieb vo svojich krajinách a dlhé roky pôsobia so ziskom
Ilustračné foto
„Chceme naďalej rozvíjať naše aktivity na rýchlorastúcom trhu doručovacích služieb tak, aby sme mohli poskytovať ešte lepšiu podporu pre rast počtu našich zákazníkov,“ povedal generálny riaditeľ DPD SK Peter Pavuk k uzavretiu dohody so skupinou Geis. Táto transakcia je tiež strategickým krokom pre Geis. „Po tom, ako sme boli viac ako 25 rokov úspešnou súčasťou rozvoja trhu balíkových služieb v Čechách a na Slovensku, je teraz čas presunúť naše balíkové aktivity na špecializovanú spoločnosť s európskym pokrytím,“ uviedli majitelia skupiny Hans-Georg Geis a Wolfgang Geis. „V budúcnosti sa chceme sústrediť na naše tradičné hlavné oblasti podnikania v segmente špeciálnych služieb, zmluvnej logistiky, leteckej a námornej nákladnej dopravy a naďalej rozvíjať naše silné postavenie na trhu v strednej Európe,“ dodali.
Skupina Geis je v Česku a na Slovensku lídrom na trhu paletových a kusových zásielok a je tiež popredným poskytovateľom skladových logistických služieb. Balíkové služby tvoria štvrtinu celkového obratu skupiny v oboch krajinách a šesť percent jej celkového obratu. V tejto oblasti bude Geis v budúcnosti úzko spolupracovať s DPD.
Skupina Geis bola založená v roku 1945, hlavné sídlo má v nemeckom meste Bad Neustadt. Vyvinula sa v globálneho poskytovateľa komplexných logistických služieb s viac ako 6 500 zamestnancami v 116 vlastných pobočkách a logistických lokalitách v celej Európe. Poskytuje kompletný rozsah logistiky, od klasickej kamiónovej dopravy cez globálnu leteckú a námornú prepravu až po komplexné logistické služby.
Spoločnosti DPD SK a DPD CZ sú 100-percentné dcérske firmy GeoPost a súčasťou jej medzinárodnej siete DPDgroup. Tá je druhou najväčšou doručovacou sieťou v Európe, má vyše 75 tisíc zamestnancov, 42 tisíc odberných miest a denne dodáva 5,2 milióna balíkov. GeoPost dosiahol v roku 2018 tržby vo výške 7,3 miliardy eur, ide o holdingovú spoločnosť vo vlastníctve Le Groupe La Poste.
 
Príspevok Skupina Geis predáva svoje firmy na prepravu balíkov v Česku a na Slovensku spoločnosti DPDgroup zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější