Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 7.11.2019

Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 7.11.2019
1; Bitva v Kyjevě. Ljaško zaútočil na člena strany Sluha národa. Ljaško obvinil Geruse z lobbování za změnu zákona, která umožnila nakupovat elektrickou energii v Rusku.
2; Státní tajemník USA zrušil svou návštěvu Ukrajiny. Ukrajinská moc vyjadřuje znepokojení ohledně zrušení návštěvy Mikea Pompea.
3; Krvavý spor v Kyjevě. Obyvatel dlužící za energie střílel po sousedovi. Po střelbě přijelo několik policejních hlídek.
4; MMF zveřejnil prognózu růstu ukrajinského HDP. Experti Mezinárodního měnového fondu si myslí, že růst ekonomiky Ukrajiny bude v roce 2020 stejný jako letos.

5; Utrhlo mu to hlavu. V Kyjevě motocyklista hodil bombu na střechu mercedesu vlivného funkcionáře – ředitele velké farmaceutické společnosti Igora Sala. Členovi ochranky (policistovi) výbuch utrhl hlavu, dva zbylí jsou ve vážném stavu. Výbuchem bylo poškozeno dalších pět automobilů. Po pachateli byla vyhlášena pátrací akce. Samozřejmě už byla nalezena „ruská stopa“.
6; Rusko má hotovou odpověď na odstoupení USA od smlouvy o otevřeném nebi. Prezident USA Donald Trump podepsal dokument o záměru Washingtonu vypovědět smlouvu.
7; Porošenko letěl do Charkova linkovým letadlem. Jeho přítomnost v letadle vyvolala obavy ostatních cestujících.
8; Spekulant Chodorkovskij dostal nářez na internetu za svou lež o tom, že Putin zakázal Wikipedii. Putin hovořil o vytvoření Ruské elektronické encyklopedii, ale o zákazu existující Wikipedie nikdo nic neříkal, To si Chodorkovskij vymyslel.
9; Nepoučitelný. Zelenskij rozdává funkce Američanům. Ukrajinský lid si pěkně naběhl, když uvěřil krásným předvolebním slibům Vladimira Zelenského.
10; Ukrajina prohlásila, že zvítězila nad Ruskem. Ministr infrastruktury Vladislav Kriklij prohlásil, že mezinárodní geografického organizace z Norska a Velké Británie odstranily jakési Ruskem vydané navigační mapy ukrajinských vod ze svých katalogů. Tyti mapy prý v letech 2008 až 2012 představovaly hrozbu pro ukrajinskou mořeplavbu.
11; Rusko podkopává schopnosti USA. Ve Washingtonu vznikla hysterie kvůli úspěchům Moskvy ve vojenské sféře. Za oceánem jsou nespokojeni s tím, že Rusko a Čína prodávají své zbraně.
12; Nebezpečná aktivita na pozicích opuštěných ukrajinskou armádou. Nepřítel připravuje „Uragany“. Karatelé utrpěli další ztráty. Voják se snažil zapálit dýmovnici, aby si vystřelil ze svých kolegů. Nedopadlo to podle jeho představ…
13; V okupovaném Kramatorsku se utrhl ukrajinský banner a odhalil nápisy se „strašlivou“ pravdou o sovětské minulosti města.
14; Ozbrojené srážky a zuhelnatělá těla. Útok Islámského státu na tádžické hranici. Během výslechu zadržení informovali, že vtrhli do Tádžikistánu s cílem spáchat teroristické akty za účelem destabilizace situace v zemi.
15; Ukrajina je smrtelně nemocná. Zachraňuje ji pouze ruská elektrická resuscitace. Navzdory nedávné výměně prezidenta Ukrajiny se sociálně-ekonomické podmínky v zemi nijak nezměnily.
16; Soudní proces s ruským bojovníkem proti drogové mafii se chýlí ke konci. Proti němu stojí narkomani a ukrajinští sektáři spojení s Turčinovem. Rostovský lékař se už rok nachází ve vyšetřovací vazbě na základě vykonstruovaného případu o nezákonném obchodu s drogami.
17; Britové byli nadšeni nácvikem přehlídky 7. listopadu na Rudém náměstí. Britský bulvární list The Daily Mail napsal o generální zkoušce přehlídky na Rudém náměstí jen samou chválu.
18; V USA navrhli, aby byl Krym uznán za ruský. Bývalý pracovník diplomatické služby USA Dennis Ortblad po své studijní cestě po Rusku navrhuje tři kroky k obnově normálních vztahů. Je třeba se řídit politickým realismem. Musíme komunikovat s takovým Ruskem, jaké skutečně je, a nikoli s takovým, jaké si přejeme vidět.
19; Ukrajinská armáda se chystá k odpoutání sil v Donbasu 8. listopadu. Ukrajinská strana prohlásila, že se chystá 8. listopadu na odpoutání sil v obci Petrovskoje.
20; Američan prohlásil, že Rusové implantují Američanům do uší mikroskopické radiočipy ovládané ultrazvukem. Hysterická protiruská kampaň amerických médií přináší své plody. Vyšlo najevo, že muž není psychicky zdráv.
21; Separatisté pořádají hon na naše vlastence. V ukrajinské armádě se mluví o tajuplné diverzní skupině. V Charkovské oblasti operuje ilegální uskupení separatistů, která údajně loví proukrajinské aktivisty.
22; Zpráva z prvních společných bojových střeleb v rámci rusko-egyptského cvičení: Ostrost a přesnost. Bojová činnost protiraketových komplexů Buk a Tor v africké poušti. „Nepřítel“ prolomil obranu předního uskupení, pronikl do hloubi obranné tankové divize a začal útočit.
23; K zemi! V Kyjevě školák vrhl granát ve třídě na podlahu. Bylo zveřejněno video, jak si žák nejprve hraje s cvičným granátem v rukách a potom ho hází na podlahu s výkřikem „K zemi!“.
24; V Rusku se zrychluje tempo přirozeného úbytku obyvatelstva. Je ohrožen národní cíl zajistit udržitelný přirozený růst počtu obyvatel v Ruské federaci. Jen za prvních osm měsíců se v Rusku narodilo o 219,2 tisíc lidí méně než zemřelo. Celkový počet obyvatel v Rusku činí 146,7 milionu lidí. Úbytek obyvatelstva částečně kompenzuje imigrace ze zahraničí. Počet obyvatel tedy za osm měsíců klesl „jen“ o 50,1 tisíc.
25; Za dvacet let bude každý třetí obyvatel Německa migrant. V některých městech budou migrantů dvě třetiny. List Die Welt píše o Německu budoucnosti. Německo potřebuje 400 tisíc migrantů ročně, pokud si chce zachovat svůj blahobyt, tvrdí v německém Institutu pro výzkum pracovního trhu. Už dnes má zhruba čtvrtina Němců migrační kořeny. Ve Frankfurtu nad Mohanem je to už polovina, v Berlíně více než třetina.
26; Kličko komentoval případ o jeho vlastizradě a únosech, který byl proti němu otevřen. Připomeňme, že Národní protikorupční úřad Ukrajiny zahájil vyšetřování Klička a jeho dvou náměstků ohledně možné vlastizrady a únosů.
27; Třináctiletý výrostek obviněný z dvojité vraždy utekl v USA od soudu. Nezletilce, který má pouta na nohou, dosud nenašli.
28; Vrtulník NATO havaroval při přistání na palubě torpédoborce. Na záběrech je vidět, že vrtulník EH-101 spadl na pravý bok a utrpěl vážné škody.
29; Americká stíhačka omylem svrhla bombu na vesnici v Japonsku. Vojáci obou zemí vyšetřují příčinu mimořádné události.
30; Ve Smolensku našli jednonohou kostru napoleonského generála. Test DNA potvrdil, že ostatky patří Charlesi Etiennovi Gudinovi de La Sablonière, který zahynul v srpnu 1812 v boji u Valutina Gora. Dosud se mělo za to, že je pohřben na hřbitově Père Lachaise.
31; Porošenko přijel na Donbas. A hned prohlásil, že odpoutání sil došlo jen z ukrajinské strany.
32; Macron oznámil, že NATO prožilo „mozkovou smrt“. To, co nyní prožíváme, je smrt mozku NATO, konstatoval francouzský prezident. S jeho výrokem nesouhlasí ani Angela Merkelová, ani Jens Stoltenberg.
33; Ukrajinští policisté ztratili Rusa, kterého chtěli vydat do Ruské federace. Za pomoci místních obyvatel se podařilo uprchlíka objevit a znovu zadržet.
34; Odpoutání sil: V OBSE poslechli Doněckou republiku a na Ukrajině se kvůli tomu vztekají. Zvláštní představitel OBSE na rozhovorech v Minsku Martin Sajdik vyhověl přání Doněcké republiky ohledně termínu odpoutání.
35; Ve Lvově se „patrioti“ porvali s fanoušky z Francie a Německa. Na polici bylo předvedeno dvanáct účastníků rvačky. Čtyři obyvatelé Lvova ve věku 20 až 22 let a cizinci.
36; Jak si připomněl Kyjev Den osvobození od okupantů? O akcích, které se konaly v hlavním městě Ukrajiny, informovalo koordinační centrum „Nesmrtelného pluku Ukrajiny“.
37; Bývalý velitel protivzdušné obrany Doněcké republiky je připraven podrobit se výslechu vyšetřovatelů z Nizozemska v případu Boeingu MH17. Informoval o tom jeho advokát Anatolij Kučerena.
38; Tragédie na oděském stadionu. Fotbalová branka zabila cizince – studenta z Turkménie.
39; Minomet Molot opět zabil příslušníky ukrajinské armády v Donbasu. V důsledku incidentu jsou i další zranění vojáci.
40; V Rusku přišli na způsob, jak zlikvidovat hned celou americkou flotilu letadlových lodí najednou. Stačí dostatečně účinně zaútočit na loděnici Newport News v americkém státě Virginia, která jako jediná může stavět a opravovat jaderné letadlové lodě.
41; Kyjev si vymyslel další způsob změření odpoutání stran. OBSE se přitom ocitla v nepříjemné situaci. Ukrajina s touto mezinárodní organizací už prakticky nepočítá.
42; Volker se chystá zachránit Porošenka. Informoval o tom William Taylor pověřený záležitostmi USA na Ukrajině.
43; Podělaní kapitulanti! Důstojník ukrajinské armády panikaří kvůli převelení na frontu. Důstojník 93. brigády prohlásil, že ho převeleli na frontu kvůli jeho politickým názorům.
44; Mise MMF odložila svou návštěvu Ukrajiny. Oficiální datum se neuvádí.
45; V Nejvyšší radě vyzvali evropské země, aby se dobře staraly o ukrajinské gastarbeitery. Ukrajina se chystá těsně spolupracovat s vládami zemí Východní Evropy v oblasti právní a sociální ochrany svých pracovních migrantů. Oznámila to zástupkyně předsedy Nejvyšší rady Jelena Kondraťuk na pracovní snídani s velvyslanci Polska, Slovenska, Maďarska, České republiky, Litvy a náměstkem rumunského velvyslance.
46; Generální tajemník NATO odpověděl na Macronova slova o „mozkové smrti“ Aliance. Nesouhlasné prohlášení učinil Jens Stoltenberg na tiskové konferenci s německou kancléřkou Angelou Merkel.
47; Porošenko si postěžoval Zelenskému na „represe“. Jak informoval státní úřad pro vyšetřování, domovní prohlídka byla spojena s nákupem a prodejem televizní stanice.
48; Novorusko – země ukradených nadějí. Pravda o válce v Donbasu. Vyšla nová kniha o Donbasu. Její prezentace se bude konat 8. listopadu v 18:00 hod v knihovně I. S. Turgeněva v Moskvě.
49; Na Ukrajině vymysleli způsob jak zablokovat „Severní proud – 2“. Potřebná změna v německém zákonodárství může být napadena ze strany Evropské unie.
50; Nedají se zastavit. V USA prozradili ruské zbraně, před kterými není obrany. Když začnou ruský systém dronů používat v praxi, stane se „Staja 93“ problémem pro všechny nepřátele Ruska.
51; Krvavé útoky ozbrojenců v Aleppu. Západní Evropa tyto záběry nezveřejní.
52; Je čas se rozloučit. Zelenskij avizoval propouštění v ukrajinské vládě. Prezident Ukrajiny slibuje do konce tohoto roku kádrové změny mezi ministry ukrajinské vlády.
53; Neuvěřitelná ostuda. Zacharova tvrdě odpověděla na lež Deutsche Welle. Tiskový mluvčí Deutsche Welle Christoph Jumpelt popřel fakt setkání zástupce německého mediálního holdingu s šéfem tiskového centra ruského ministerstva zahraničí.
54; Donbas: Okupanti utrpěli ztráty v pozičních bojích v Doněcké i Luganské republice.
55; Zelenskij informoval, jak těžké je být prezidentem. Příslušné video nahrané za volantem automobilu Tesla zveřejnil ve čtvrtek 7. listopadu.
56; Vládci nebes. Ruské úderné vrtulníky Krokodil poskytují krytí vojenských operací ruské a turecké armády v zóně konfliktu na severu Sýrie.
57; Byl zveřejněn text mimořádného prohlášení Armády Doněcké republiky v souvislosti s agresí ukrajinské armády.
58; Zelenskij jmenoval „šéfa SBU pro Krym“. Informuje o tom prezidentská administrativa.
59; Noční můra trvající už dlouhá léta. Ukrajinský šoumen Andrej Moločnyj kritizoval politiku vlády. Ještě před pěti lety mi ani na mysl nepřišlo, že se po Kyjevu budou hromadně potulovat fašisti.
60; Ukrajinský šok: Ozbrojenci vtrhli do Porošenkovy televize Prjamoj a „zastřelili“ redaktora v přímém přenosu. Obecenstvo sedící v hledišti se začalo schovávat. Šlo ale jen o akci, při které si se samopaly v rukou a za zvuků imitujících střelbu učinili selfie fotografie s moderátory. Akce nejspíš souvisela s domovní prohlídkou, která se nedlouho předtím konala u majitele televize Vladimira Makejenka.
Zdroj:  href="http://rusvesna.su/news" target="_blank">
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější