VIDEO: Lesní požáry sužují Austrálii

VIDEO: Lesní požáry sužují Austrálii

Australské východní pobřeží sužují velké lesní požáry. Tyto oblasti čelí nebývalé hrozbě, protože v pobřežním Novém Jižním Walesu (NJW) a Queenslandu hoří na více než 100 místech. Nejhorší situace je ve státě NJW, kde podle zpráv hasičů shořelo do sobotního rána téměř 150 domů. Potvrzeny jsou i tři oběti na životech a desítky zraněných.

Tisíce lidí byly donuceny narychlo upustit své domovy, záchranáři hlásí velké škody na majetku, včetně škol, úřadů a dalších míst. Dvě oběti pocházejí z oblasti Glen Innes, zhruba 550 km severně od Sydney. Třetí byla nalezena v požárem poničeném domě v oblasti Taree. Požáry a boj s nimi hasičům komplikuje silný vítr a vysoké teploty kolem 35 stupňů. Komunity na středním a severním pobřeží NJW bojují s nejhoršími podmínkami, které vyvolaly oranžově-červenou záři nad městem Port Macquarie ohroženým ohněm.

Jen v oblasti NJW je do boje s ohněm zapojeno přes 1000 hasičů, pomáhá jim speciální letadlo. Podle meteorologů za požáry stojí výjimečně teplá a suchá zima. „Počasí pro nadcházející měsíce hlásí nadprůměrné teploty a minimální srážky,” potvrdil pro agenturu Reuters vedoucí místních hasičů Shane Fitzsimmons. Také dodal, že mnoho lidí je stále uvězněných ve svých domovech a hasiči se k nim nemohou dostat, uvádí BBC.
Rudolf Hruboň
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější