Bratislavská integrovaná doprava ušetrí na dispečingových službách takmer 150-tisíc eur

Bratislavská integrovaná doprava ušetrí na dispečingových službách takmer 150-tisíc eur

Bratislava 11. novembra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Lukáš Grinaj)
 
Bratislavská integrovaná doprava (BID) minie na dispečingové služby o vyše polovicu menej ako odhadovala. Tender na vytvorenie dispečerského strediska vyhrala žilinská firma TransData s cenovou ponukou 122 600 eur, pričom predpokladaná hodnota zákazky bola vyše 270-tisíc eur. Vyplýva to z informácií vo Vestníku Úradu pre verejné obstarávanie
Na snímke generálna riaditeľka Bratislavskej integrovanej dopravy (BID) Zuzana Horčíková
Podľa BID víťazná ponuka s výrazne nižšou cenou, ako bola predpokladaná hodnota zákazky, sa neodrazí na kvalite dispečingovej služby. Podmienkou súťaže bolo totiž obstarať dispečingové služby za čo najnižšiu cenu a v čo najvyššej kvalite. „Ušetrené finančné prostriedky je možné následne investovať do ďalších rozvojových projektov. Keďže sa nachádzame v období tvorby rozpočtu na rok 2020, ich zoznam a harmonogram realizácie je vo fáze prípravy,“ uviedol Staník s tým, že konečné rozhodnutie o investovaní ušetrených peňazí podlieha schváleniu akcionárov.
Do verejnej súťaže sa celkovo prihlásilo päť uchádzačov. Okrem víťaznej TransData ponuku vypracovali aj dva české subjekty, firma T-Mapy s ponukou za takmer 170-tisíc eur a Ivo Herman s ponukou za 174-tisíc eur. Do tendra sa prihlásila aj skupina dvoch firiem, a to banskobystrický Emolis j.s.a. so žilinskou Emtest s cenovou ponukou 197-tisíc eur. Najdrahšiu ponuku predložila trnavská spoločnosť YMS, a to za 218-tisíc eur.
Firma TransData dodá softvér, prostredníctvom ktorého budú riadiť dopravu, sledovať polohy vozidiel mestskej hromadnej dopravy (MHD), prímestskej autobusovej dopravy a regionálnej železničnej dopravy v Integrovanom dopravnom systéme v Bratislavskom kraji (IDS BK). Ako pre agentúru SITA uviedol hovorca BID Miroslav Staník, cieľom je zefektívnenie nadväznosti spojov a eliminácia zbytočného státia spojov. Keďže dispečer bude vydávať pokyn spojom, aby počkali na meškajúci vlak alebo autobus, budú môcť prepracovať cestovné poriadky tak, aby nadväzujúce spoje zbytočne nečakali aj v prípade, že vlak či autobus príde načas.
Bratislavská integrovaná doprava zastrešuje dopravné služby v bratislavskom regióne. Hlavnou výhodou cestovania v rámci integrovanej dopravy je možnosť zakúpením jedného lístka využívať viacero dopravcov za rovnakých prepravných a tarifných podmienok. Do systému integrovanej dopravy sú zapojení Dopravný podnik Bratislava, RegioJet, Slovak Lines a Železničná spoločnosť Slovensko, v Bratislavskom kraji sa tento systém uplatňuje zatiaľ v regiónoch Dunajská Lužná, Pezinok, Malacky a Senec. Od 1. augusta je do systému integrovanej dopravy v Bratislavskom kraji zapojená aj železničná stanica v Trnave.
 
Príspevok Bratislavská integrovaná doprava ušetrí na dispečingových službách takmer 150-tisíc eur zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější