Česká republika – Slovenská republika: Obe krajiny majú silnú spoločnú históriu a tiež záujmy, zhodli sa premiéri

Česká republika – Slovenská republika: Obe krajiny majú silnú spoločnú históriu a tiež záujmy, zhodli sa premiéri

Bratislava 11. novembra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
Slovenská a Česká republika majú silnú spoločnú históriu aj záujmy v budúcnosti, zhodli sa na dnešnom spoločnom zasadnutí vlád oboch krajín premiéri Peter Pellegrini (Smer-SD) a Andrej Babiš (ANO)
Na snímke český premiér Andrej Babiš (vpravo) a slovenský premiér Peter Pellegrini (vľavo)
Český premiér tiež povedal, že v Bratislave bude otvorený nový Český dom pri príležitosti osláv 30. výročia Nežnej revolúcie. Pellegrini vyzdvihol najmä dobré vzťahy medzi krajinami s tým, že ide o dobrý príklad spolupráce v rámci Európskej únie (EÚ). Premiérov čaká dnes bilaterálne rokovanie, samostatne sa stretnú aj ministri oboch kabinetov.
„75 rokov sme žili v spoločnom štáte a naša história pokračuje aj tým, že sme spoločne vstúpili do EÚ a Severoatlantickej aliancie (NATO). Samozrejme, tento týždeň oslávime 30 výročie Nežnej revolúcie. Som rád, že v rámci osláv bude otvorený Český dom v Bratislave, ktorý sa stane novým miestom pre stretnutia Čechov a Slovákov,“ povedal český premiér Babiš. Pri príležitosti otvorenia domu pricestuje na Slovensko aj český prezident Miloš Zeman.
Babiš pred dnešným rokovaním spomenul viacero tém, napríklad spoločné záujmy v rámci EÚ, rokovanie o rozpočte EÚ či zoskupenie Vyšehradskej skupiny, ktorá podľa jeho slov zohráva v Únii dôležitú úlohu. „Myslím si, že si máme dnes čo povedať,“ dodal.
„Som rád, že v poradí už siedme spoločné zasadnutie vlád sa koná na začiatku týždňa, v ktorom si naše národy pripomenú 30. výročie od jednej z najdôležitejších udalostí v našich spoločných dejinách. Vzájomná spolupráca sa stále zakladá na dobrých vzťahoch medzi našimi národmi,“ povedal Pellegrini.
Podľa Pellegriniho sú obe krajiny dobrým príkladom spolupráce v rámci krajín EÚ. „Je dôležité si pripomenúť, že sme dokázali prejsť ťažkou transformáciou tak, že sme priemyselnými mocnosťami Európy, patríme k motorom ekonomického rastu, máme zdravé verejné financie, silný sociálny dialóg a nevyrábame EÚ žiadne ekonomické ani politické problémy,“ dodal slovenský premiér.
 
Príspevok Česká republika – Slovenská republika: Obe krajiny majú silnú spoločnú históriu a tiež záujmy, zhodli sa premiéri zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější