Ministerstvo vnútra: Úrady prispeli na prevenciu kriminality. Podporili kamery aj detský televízny program

Ministerstvo vnútra: Úrady prispeli na prevenciu kriminality. Podporili kamery aj detský televízny program

Bratislava 11. novembra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Ľudmila Synaková)
 
Budovanie kamerových systémov v mestách a obciach, ale aj výrobu detského televízneho programu podporili úrady dotáciami v oblasti prevencie kriminality. Ako sa uvádza v zmluvách zverejnených v Centrálnom registri zmlúv, sumou 8000 eur prispel rezort vnútra na budovanie kamerového systému v obci Slovenský Grob. Ďalších 7000 eur dostala zase na rekonštrukciu a doplnenie existujúceho kamerového systému obec Badín
Na snímke otočná kamera
Budovanie a rozširovanie kamerových systémov podporil štát aj v meste Modra (8000 eur), obci Hronská Dúbrava (7000 eur), obci Limbach (5500 eur) alebo obci Mokrá Lúka (2500 eur). Obec Horná Ždaňa zase získala 3500 eur. Využiť ich má na zabezpečenie displejových tabúľ, ktoré budú vodičov prechádzajúcich cez obec upozorňovať na neprimeranú rýchlosť.
Rezort tiež podporil občianske združenie Mediarik. Združenie má sumu 40 000 eur využiť na vytváranie detskej preventívno-bezpečnostnej relácie Seniorik v detskej televízii TV Rik. „Projekt Seniorik sa zameriava na dieťa vo veku šesť až 12 rokov a zároveň na jeho starých rodičov, teda seniorov vo veku 55+,“ uvádza sa v zmluve s tým, že v reláciách deti upozorňujú seniorov na hrozby zo strany podvodníkov, ako sú falošné telefonáty a peňažné podvody, a seniori zase deti vychovávajú k slušnému správaniu k starším.
Vláda v novembri 2016 schválila novú Stratégiu prevencie kriminality a inej protispoločenskej činnosti v Slovenskej republike na roky 2016 – 2020. V rámci nej sa má štát zamerať na javy, ako sú napríklad kriminalita vo virtuálnom prostredí, netolizmus (závislosť od nových informačných technológií), vysoká zadlženosť obyvateľstva alebo problém finančnej gramotnosti. Preventívne aktivity a opatrenia stratégie majú byť zamerané na samotné osoby, prípadne cieľové skupiny ako páchatelia, obete alebo potenciálni páchatelia a obete, alebo na kriminogénne faktory, to znamená situácie, príčiny a podmienky páchania kriminality. Aktivity stratégie by podľa dokumentu mali byť financované zo štátneho rozpočtu, ale aj z rozpočtov samospráv, z fondov Európskej únie a iných dostupných zdrojov.
 
Príspevok Ministerstvo vnútra: Úrady prispeli na prevenciu kriminality. Podporili kamery aj detský televízny program zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější