Merkelová vyzvala Európu, aby vyvíjala nové zbrojné systémy

Merkelová vyzvala Európu, aby vyvíjala nové zbrojné systémy

Berlín 11. novembra 2019 (HSP/ Sputnik /Foto:TASR/AP-Michael Sohn)
 
Kancelárka SRN Angela Merkelová vyzvala Európu na vyvíjanie nových zbrojných systémov . „ V budúcnosti plánujeme spoločne vyvíjať zbrojné systémy vrátane projektu vojenských lietadiel a tankového projektu . Nemecko a Francúzsko tu obsadili popredné miesto , “ vyhlásila kancelárka vo svojom tradičnom týždennom video prejave venovanom tentoraz 64. výročiu založenia Bundeswehru

Na snímke Angela Merkelová
Podľa Merkelovej „ konflikt na Ukrajine a anexia Krymu „ znovu vyhrotili tému obrany a spolupráce v rámci vojenských aliancií , predovšetkým NATO . Ale „európski členovia NATO majú v budúcnosti vziať na seba väčšiu zodpovednosť , „ a to aj v rámci  PESCO ( pozn. red . – stála spolupráca v oblasti obrany ) . Je potrebné zlúčiť „ vojenskú zložku so zahraničnopolitickými záujmami a spoluprácou v oblasti rozvoja „ v EÚ , domnieva sa Merkelová .
Kancelárka dodala , že bezpečnosť Nemecka zabezpečuje „ existenciu Bundeswehru , „ preto majú ozbrojené sily získať potrebné finančné zdroje pre svoj rozvoj .
 
Väčšia podpora Bundeswehru
Predtým nemecká kancelárka vyhlásila , že na podporu ozbrojených síl krajiny   vyčlenia viac prostriedkov ,  ako  sa pôvodne plánovalo . Podporila ju v tom aj nová ministerka obrany Annegret Krampová – Karrenbauerová .
Podľa Merkelovej zvyšovanie obranných výdavkov prispieva k zaisteniu bezpečnosti Nemecka a zároveň aj mieru za jeho hranicami . Kancelárka opakovane vyhlásila , že Nemecko bude zvyšovať vojenské výdavky postupne , aby dosiahlo ukazovatele dvoch percent HDP v priebehu desiatich rokov .
„Počas mnohých rokov sme Bundeswehr dostatočne nevybavovali . Je preto dobré , že už niekoľko rokov zvyšujeme rozpočet pre našu bezpečnosť , pre naše ozbrojené sily . Urobíme to znova budúci rok . Bezpečnosť spočíva v tom , že si môžete zakúpiť modernejšie nástroje a vykonávať nové úlohy , “ uviedla Merkelová v júni .
V roku 2019 nemecký rozpočet na obranu je 47,32 miliárd eur a v budúcom roku vzrastie na 49,67 miliardy eur . Tento rok vo februári Berlín sľúbil , že obranný rozpočet krajiny do roku 2024 dosiahne 1,5 % HDP , čo však je o pol percenta nižšia suma ako tá , ktorú od svojich spojencov požadujú Spojené štáty s odvolaním sa na záväzky v rámci NATO .
Ako predtým spomínala Krampová – Karrenbauerová , NATO zostáva základným kameňom bezpečnostnej štruktúry Nemecka . Podľa nej je potrebné posilniť európske armády , ale iniciatívu nahradenia NATO považuje za nerealistickú .
 
Príspevok Merkelová vyzvala Európu, aby vyvíjala nové zbrojné systémy zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější