Kontrakt na prieskum ložísk ropy a plynu na Ukrajine získali stúpenci ministra energetiky USA, píše AP

Kontrakt na prieskum ložísk ropy a plynu na Ukrajine získali stúpenci ministra energetiky USA, píše AP

Kyjev 12. novembra 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA/AP/Presidential Press Service-Mykola Lazarenko)
 
Dvaja politickí podporovatelia amerického ministra energetiky Ricka Perryho dosiahli s ukrajinskou vládou dohodu o potenciálne lukratívnom prieskume ložísk ropy a plynu krátko po tom, ako Perry jedného z nich navrhol za poradcu pre nového prezidenta Ukrajiny. Píše o tom agentúra Associated Press, ktorá konštatuje, že stúpenci Perryho získali na Ukrajine kontrakt zhruba mesiac po tom, ako sa americký minister energetiky v máji zúčastnil na inaugurácii ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského
 
Na snímke Volodymyr Zelenskiy a Rick Perry
Počas tejto návštevy Perry odovzdal novému prezidentovi zoznam ľudí navrhnutých za energetických poradcov, vrátane jeho dlhodobého politického stúpenca Michaela Bleyzera, píše AP. O týždeň neskôr Bleyzer a jeho partner Alex Cranberg podľa agentúry predložili ponuku na realizáciu vrtov v rozsiahlom ložisku Varvynska, ktoré kontroluje ukrajinská vláda. Ich ponuka bola o milióny dolárov nižšia ako ponuka ich jediného konkurenta. Vyplýva to z interných dokumentov ukrajinskej vlády, ktoré získala agentúra Associated Press. Avšak ich novovytvorený spoločný podnik Ukrainian Energy získal kontrakt na 50 rokov, pretože podľa vládnej komisie má väčšie technické znalosti a silnejšie finančné zázemie, konštatuje sa v dokumentoch.
Perryho hovorkyňa Shaylyn Hynesová uviedla, že minister energetiky podporuje americké energetické odvetvie v celom svete, vrátane Ukrajiny. Poprela však, že Perry obhajoval podnikateľské záujmy nejakej jednotlivej spoločnosti. Úrad ukrajinského prezidenta na žiadosť o vyjadrenie neodpovedal. Vo vyhlásení pre AP Bleyzer tiež poprel, že Perry pomohol jeho firme získať kontrakt. „Som presvedčený, že konverzácie ministra Perryho s predstaviteľmi ukrajinskej vlády, ak sa uskutočnili, nezohrali nijakú rolu v tom, že firma Ukrainian Energy uspela vo výbere,“ uviedol Bleyzer. Amy Flakneová, právnička Cranbergovej firmy Aspect Holdings vyhlásila, že firma „sa ani nesnažila, ani podľa našich vedomostí nezískala, osobitnú intervenciu vo svoj prospech“.
 
Príspevok Kontrakt na prieskum ložísk ropy a plynu na Ukrajine získali stúpenci ministra energetiky USA, píše AP zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější