Košickí medici zorganizovali ďalší ročník podujatia Hýb sa do schodov

Košickí medici zorganizovali ďalší ročník podujatia Hýb sa do schodov

Košice 12. novembra 2019 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)
 
Spropagovať chodenie po schodoch ako jednoduchú a prístupnú pohybovú aktivitu a motivovať ľudí, aby ich uprednostnili pred používaním výťahov, bolo cieľom piateho ročníka podujatia Hýb sa do schodov
Ilustračné foto
Ako TASR informovala Jaroslava Oravcová z Lekárskej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (LF UPJŠ) v Košiciach, podujatie zaujalo 50 registrovaných a desiatky neregistrovaných účastníkov. Tí vyšli pešo deväť poschodí budovy a navštívili jednotlivé stanovištia orientované na inú oblasť prevencie zdravia.
„Dve desiatky medikov a desať študentov študijného programu fyzioterapia na LF UPJŠ motivovali svojich kolegov aj zamestnancov fakulty, aby pri príležitosti Európskeho dňa bez výťahov vymenili pohodlné zvezenie sa výťahom za zdravšiu chôdzu po schodoch a venovali sa viac pohybovej aktivite aj po iných stránkach,“ uviedla s tým, že rôznym druhom pohybu boli venované tri stanovištia. Na nich budúci fyzioterapeuti ozrejmovali správne držanie tela pri chôdzi a v sede, význam hlbokého stabilizačného systému či dôležitosť uvoľňujúcich cvičení.
Akcia bola zameraná aj na prevenciu ochorení, ako hypertenzia, diabetes alebo rakovina kože. Na každom poschodí boli umiestnené rôzne informačné stánky – na zistenie krvného tlaku, glukózy v krvi a hladiny oxidu uhoľnatého (CO) v dychu, kontrolu kožných znamienok a rôzne pohybové aktivity. K dispozícii bola aj inštruktáž laickej prvej pomoci. „Najväčší záujem účastníkov bol o meranie glykémie. Zamestnancov fakulty tiež veľmi zaujímalo aj meranie tlaku a telesného tuku, zatiaľ čo študenti preferovali zisťovanie hladiny CO v krvi a pohybové aktivity,“ povedali študentky druhého ročníka všeobecného lekárstva na UPJŠ LF Dana Rusnáková a Diana Leová, ktoré zabezpečovali registráciu účastníkov.
 
Príspevok Košickí medici zorganizovali ďalší ročník podujatia Hýb sa do schodov zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější