Americké médiá uviedli, čo je „najväčšou nočnou morou“ Číny a Ruska

Americké médiá uviedli, čo je „najväčšou nočnou morou“ Číny a Ruska

Washington 12. novembra 2019 (HSP/ Sputnik /Foto:Sputnik-Aleksandr Kondratuk)
 
Časopis The National Interest označil prípadné  otvor enie predaja amerických ponoriek s jadrovým pohonom spojencom za „ najväčšiu nočnú moru „ Ruska a Číny . Novinár Harry Kazianis napísal , že dodávky niekoľkých amerických ponoriek triedy Virginia do Austrálie umožnia Spojeným štátom americkým a ich spojencom posilniť svoju vojenskú moc v ázijsko – tichomorskom regióne ( ATR ) . A to zase povedie k posilneniu odporu Číne v ATR

Ilustračné foto
Upresnili, že by Canberra mala dostať ponorky , ktoré poskytnú väčšie možnosti v hliadkovaní veľkých území ako tie , ktorými táto krajina dnes disponuje .
Vedec z Centra nezávislých prieskumov Simon Kowen považuje teóriu , že Austrália nepotrebuje zahraničnú  podporu, za falošnú . Podľa jeho slov  sa  krajina veľa spolieha na pomoc cudzích ozbrojených síl a zahraničných obranných spoločností. Podľa Harryho Kazianisa sú dobre vyzbrojení spojenci pre Spojené štáty kľúčovým faktorom americkej bezpečnosti.
Ponorky triedy Virginia sú najnovšou triedou amerických útočných ponoriek poháňaných jadrovým pohonom . Ide o konštrukcie s otvorenou architektúrou , čo umožňuje ich ďalšiu modernizáciu . Hlavnou výhodou je ich tichosť . Ponorka je vyzbrojená štyrmi 533mm torpédometmi . Zásoba torpéd je 26 kusov . Okrem toho je táto trieda ponoriek vybavená dvanástimi   vertikálnymi vypúšťacími silami pre odpaľovanie striel s plochou dráhou letu BGM – 109 Tomahawk .
V súčasnosti má americké námorníctvo v službe celkom 17 kusov týchto ponoriek .
Austrália je jedným z najväčších importérov amerických zbraní. Medzi najvýznamnejšie zbrojné obchody patrí nákup 72 lietadiel piatej generácie F – 35 , 12 novo vyrobených lietadiel Boeing EA – 18G Growler , ktoré sa špecializujú na elektronický boj a 15 protiponorkových hliadkových lietadiel Boeing P – 8 Poseidon . Pritom , v prípade lietadiel F – 35 je Austrália najväčším zahraničným odberateľom týchto strojov .
V roku 2016 sa Austrália zaviazala , že do roku 2021 zvýši svoje výdavky na obranu na dve percentá svojho hrubého domáceho produktu ( HDP ) . V súčasnosti sú podľa Svetovej banky výdavky na úrovni 1,89 % HDP .
Za posledných sto rokov sa Austrália zúčastnila na všetkých veľkých vojenských operácií Spojených štátov vo svete   vrátane oboch svetových vojen , vojny v Kórei , vo Vietname , Perzskom zálive , Somálsku , Východnom Timore , Afganistane a Iraku . USA a Austrália sú spolu s Novým Zélandom členmi bezpečnostnej aliancie Anzus , ktorú založili   v roku 1951 .
 
Príspevok Americké médiá uviedli, čo je „najväčšou nočnou morou“ Číny a Ruska zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější