V rámci cezhraničnej spolupráce zrevitalizujú kúpeľný areál v Dudinciach za 755-tisíc eur

V rámci cezhraničnej spolupráce zrevitalizujú kúpeľný areál v Dudinciach za 755-tisíc eur

Banská Bystrica 12. novembra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Branislav Račko)
 
Kúpeľný areál zrevitalizujú v kúpeľnom meste Dudince v rámci projektu cezhraničnej spolupráce s maďarskou obcou Bánk. Ako pre agentúru SITA povedal primátor Dudiniec Dušan Strieborný, cieľom je zviditeľniť mesto ako destináciu cestovného ruchu a budovať partnerstvo s maďarskou obcou Bánk, ktorá prinesie zvýšenie príťažlivosti pohraničia
Na snímke primátor Dudiniec Dušan Strieborný
Investícia 755-tisíc eur do revitalizácie parku je financovaná z operačného programu Interreg V-A Slovensko – Maďarsko a spolufinancovaná z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci prioritnej osi Príroda a kultúra. Spoluúčasť mesta je päť percent a spoluúčasť Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR je 10 percent.
Projekt cezhraničnej spolupráce mesta Dudince s maďarskou obcou Bánk pod názvom Trvalo udržateľný a virtuálny rozvoj cestovného ruchu v cezhraničnom regióne Nográd – Hont zasahuje územie s rozlohou približne 18 500 metrov štvorcových. „V stavebnej časti rieši projekt vybudovanie technickej infraštruktúry v podobe nových chodníkov, promenády, javiska, zavlažovacieho systému, parkového mobiliáru a sadových úprav. Druhá časť aktivít je v projekte zameraná na inštaláciu informačných bodov – infokiosku, LED panela a plánovanej realizácie výtvarných a vodných prvkov,“ konkretizoval primátor.
Realizáciou projektu má vzniknúť nová infraštruktúra, ktorá prinesie rozšírenie ponuky služieb pre návštevníkov a domácich obyvateľov. Na stavebné práce prebieha v súčasnosti výberové konanie. „Obnova a výstavba je plánovaná od februára do októbra budúceho roka,“ dodal na záver Strieborný.
 
Príspevok V rámci cezhraničnej spolupráce zrevitalizujú kúpeľný areál v Dudinciach za 755-tisíc eur zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější