Dopravný podnik Bratislava vyhlásil už tri tendre v dynamickom nákupnom systéme za takmer 34 mil. eur

Dopravný podnik Bratislava vyhlásil už tri tendre v dynamickom nákupnom systéme za takmer 34 mil. eur

Bratislava 12. novembra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Marko Erd)
 
Dopravný podnik Bratislava (DPB) vyhlásil už tri tendre v dynamickom nákupnom systéme za takmer 34 miliónov eur bez DPH. Dynamický nákupný systém je elektronický proces určený na obstaranie tovaru či služieb, ktoré sú bežne dostupné na trhu. Počas štyroch rokov môže DPB čerpať pri náhradných dieloch pre autobusy vyše 17 miliónov eur bez DPH, pri trolejbusoch 2,4 milióna eur bez DPH a v prípade električiek 14 miliónov eur
Ilustračné foto
Táto suma je podľa slov Volfovej len rámcová, nemusia ju vyčerpať celú. Uviedla to hovorkyňa DPB Adriana Volfová v tlačovej správe. Dopravný podnik si zavádzanie dynamického nákupného systému na nákup náhradných dielov do autobusov, trolejbusov a električiek pochvaľuje, je to transparentnejší a rýchlejší spôsob obstarávania.
Dopravný podnik pripravuje aj ďalšie dynamické nákupné systémy. „Cieľom je flexibilnejšie reagovať na potreby pri obstarávaní náhradných dielov a podporiť hospodársku súťaž medzi uchádzačmi, keďže do dynamického nákupného systému sa môžu prihlásiť aj menší dodávatelia, ktorí nevedia dodať celé požadované portfólio náhradných dielov obstarávaných vo vozidlách DPB,“ vysvetlila hovorkyňa Volfová. Okrem transparentnosti je tento spôsob obstarávania aj menej diskriminačný pre uchádzačov, keďže majú všetci rovnaké podmienky a je efektívnejší.
„Tento proces môže podnik opakovať aj niekoľkokrát za rok. Systém nám umožní opakované zadávanie zákaziek bez nutnosti opätovnej kvalifikácie záujemcov, čím sa zároveň vyhneme zdĺhavejšiemu procesu vyhlásenia nového obstarávania, čo v neposlednom rade odstráni administratívnu záťaž na oboch stranách,“ vysvetlil predseda predstavenstva DPB Martin Rybanský s tým, že keďže systém funguje online, umožňuje prístup každému subjektu.
 
Príspevok Dopravný podnik Bratislava vyhlásil už tri tendre v dynamickom nákupnom systéme za takmer 34 mil. eur zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější