Košický kraj ukončil rekonštrukciu piatich mostov za viac ako milión eur

Košický kraj ukončil rekonštrukciu piatich mostov za viac ako milión eur

Košice 12. novembra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-František Iván)
 
Košický samosprávny kraj ukončil v tomto roku rekonštrukcie piatich mostov. Na jeseň ukončili opravu mostov vo Veľkých Raškovciach, v Nižnej Myšli, Družstevnej pri Hornáde, Brzotíne a pred Veľkou Lodinou. Ich rekonštrukcia stála krajskú kasu viac ako milión eur
Na snímke predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka
„V našom kraji je asi najväčšou Achillovou pätou dlhodobo zanedbávaná dopravná infraštruktúra. V správe máme približne 2 000 kilometrov ciest II. a III. triedy a 659 mostov. Napríklad, v roku 2015 sme zrekonštruovali tri mosty, v roku 2016 štyri. Snažíme sa preto dohnať to, na čo sa roky zabúdalo a čo je dnes v tak zlom stave,“ povedal predseda Košického samosprávneho kraja (KSK) Rastislav Trnka.
V pondelok 11. novembra oficiálne ukončili opravu mosta v Nižnej Myšli. Most bol dlho v zlom stavebno-technickom stave, podľa posudkov bol zaradený do kategórie šesť, čo znamená veľmi zlý stav. Jeho oprava si vyžiadala viac než 280-tisíc eur. Pred letnými prázdninami začali aj s opravou mosta vo Veľkých Raškovciach za 288-tisíc eur. Na obidvoch mostoch vymenili hydroizoláciu, posilnili nosnú konštrukciu, dobudovali nové rímsy a bezpečnostné zariadenia.
V budúcom roku dokončí kraj rozbehnuté opravy ďalších troch mostov, a to v obci Kováčová, Hnilčík a Olcnava. V najbližšom období sú v pláne aj rekonštrukcie mostov cez Ružín za obcou Margecany, cez rieku Laborec pri Vojanoch a v Michalovciach, či most cez rieku Hnilec pri Gelnici. „Rekonštrukciu týchto mostov sme chceli začať aj dokončiť v tomto roku, no pri mnohých kontrolách projektových dokumentácií boli nájdené chyby. Celý proces sa preto musel začať nanovo. Išlo o staršie dokumentácie, ktoré nebolo možné v takom stave zrealizovať,“ doplnil Trnka.
V návrhu rozpočtu na rok 2020 ráta Košický samosprávny kraj s opravou ďalších 22 mostov. O ich rekonštrukcii bude rozhodovať krajské zastupiteľstvo na najbližšom zasadnutí 9. decembra. Celkovo ráta kraj v budúcom roku s výraznejšími investíciami do opráv mostov.
Okrem opráv mostov začal kraj na jeseň aj mimoriadne prehliadky mostov konštruovaných z nosníkov typu „vloššák“. Takúto konštrukciu mal aj most v Strážskom, ktorého časť sa v októbri odtrhla. Ak kontroly ukážu, že tieto mosty sú vo veľmi zlom stave, ich oprava bude v budúcom roku riešená prioritne.
 
Príspevok Košický kraj ukončil rekonštrukciu piatich mostov za viac ako milión eur zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější