Skupina ČSOB ku koncu septembra znížila zisk takmer o polovicu

Skupina ČSOB ku koncu septembra znížila zisk takmer o polovicu

Bratislava 14. novembra 2019 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)
 
Finančná skupina ČSOB dosiahla ku koncu septembra konsolidovaný zisk v objeme 33,8 mil. eur pri medziročnom poklese o 45,6 %. Samotná banka evidovala pokles zisku o 4,5 % na 43,1 mil. eur
Ilustračné foto
Ako skonštatoval generálny riaditeľ ČSOB Daniel Kollár, pod medziročný vývoj zisku sa podpísal najmä nižší zisk z finančných operácií, vyššia tvorba opravných položiek, ako aj vyššie prevádzkové náklady spojené s digitalizáciou služieb a investíciami do informačných a komunikačných technológií. Taktiež dlhodobo klesajúce úrokové výnosy.
Čisté úrokové výnosy skupiny v deviatich mesiacoch medziročne klesli o 2,89 % na 150,3 mil. eur. Vplyv trhového prostredia nízkych úrokových sadzieb pretrváva aj naďalej a ČSOB ho čiastočne kompenzuje zvýšením objemu poskytnutých úverov. Čisté výnosy z poplatkov a provízií vzrástli o 9,2 % na 56,6 mil. eur, a to najmä vďaka zmene v rámci stratégie obsluhy prémiového segmentu.
Úvery poskytnuté klientom vzrástli 6,9 % na 7,481 mld. eur. Najvyššie tempo rastu zaznamenal objem investičných úverov pre živnostníkov a malých podnikateľov, ktorý sa medziročne zvýšil o 10,5 %. Objem úverov na bývanie stúpol o 9,7 % a objem kreditných kariet o 4,5 %. Vklady a úvery prijaté od klientov stúpli o 1,8 % na 6,406 mld. eur. Objem vkladov na bežných účtoch fyzických osôb, ako aj objem prostriedkov investovaných do podielových fondov medziročne rástol rovnakým tempom, a to o 9,7 %. Pozitívny efekt bol podľa vyjadrení firmy sčasti eliminovaný maturitou terminovaných vkladov štátnych orgánov po septembri 2018.
ČSOB do konca roka 2007 pôsobila na Slovensku ako pobočka zahraničnej banky. Od 1. januára 2008 sa stala samostatnou akciovou spoločnosťou s vlastným predstavenstvom. ČSOB patrí do skupiny KBC, pričom belgická skupina vlastní v slovenskej banke 100-percentný podiel na hlasovacích právach.
 
Príspevok Skupina ČSOB ku koncu septembra znížila zisk takmer o polovicu zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější