Samit BRICS. Putin oznámil, ako sa ruská ekonomika vyhla recesii

Samit BRICS. Putin oznámil, ako sa ruská ekonomika vyhla recesii

Brazília 14. novembra 2019 (HSP/ Sputnik /Foto:SITA/AP-Eraldo Peres)
 
Ruský prezident Vladimir Putin pri slávnostnom ukončení podnikateľského fóra BRICS uviedol , ako sa krajine podarilo vyhnúť recesii . Samit BRICS prebieha od 13. do 14. novembra v Brazílii , potom mu bude predsedať Rusko
Na snímke Vladimir Putin
„ Dlhé roky vykonávame v Rusku vyváženú makroekonomickú politiku , zaobchádzame so štátnymi financiami zodpovedne , podporujeme stabilitu bankového a úverového trhu , snažíme sa prispieť k posilneniu kľúčových ekonomických odvetví , „ vysvetlil prezident .
Zdôraznil , že nepovažuje tempa nárastu HDP za dostatočné , a preto sa vláda snaží vytvoriť maximálne komfortné podmienky pre nové investície .
„ Vytrvalo pracujeme na zjednodušení regulačných noriem , budujeme modernú infraštruktúru , „ dodal .
Prezident pripomenul , že Svetová banka zlepšila ešte raz v októbri 2019 hodnotenie podnikateľského a investičného prostredia v Rusku .
 
Atraktívne Rusko
Investičná atraktivita Ruska vrátane ruského trhu cenných papierov sa zvyšuje , vyhlásil Putin . „ Tento rok v októbri Svetová banka ešte raz zlepšila hodnotenie podnikateľského a investičného prostredia v Rusku . Investičná atraktivita vrátane trhu cenných papierov sa zvyšuje , “ zdôraznil Putin .
Poznamenal , že sa podľa výsledkov prvého štvrťroka 2019 zvýšili investície zahraničných partnerov do federálnych dlhopisov takmer o štyri miliardy dolárov .
Rusko sa tiež aktívne zúčastňuje medzinárodného obchodu , rozširuje vzájomne výhodné vzťahy so zahraničím , predovšetkým s partnermi z BRICS . V roku 2018 stúpol náš obchodný obrat so štátmi päťky o 22,5 % a prekročil 126 miliárd dolárov , “ dodal ruský líder .
Prezident spresnil , že sa v rámci BRICS prehlbuje priemyselná kooperácia , vznikajú nové moderné technologické a investičné aliancie , predovšetkým vo vedecky náročných sférach .
 
Rozkvet protekcionizmu
Ruský prezident tiež vyhlásil , že vo svete prosperujú spôsoby nečestnej konkurencie , sankcie a protekcionizmus . „ Na svetovej ekonomike sa zjavne prejavilo stále širšie použitie spôsobov nečestnej konkurencie , jednostranné sankcie , vrátane politicky motivovaných , prosperuje protekcionizmus , „ povedal Putin .
Podľa jeho slov majú krajiny BRICS urobiť v tejto situácii dôležité kroky , aby zabezpečili rozvoj svojich ekonomík , nepripustili zhoršenie sociálnej sféry a zníženie životnej úrovne svojich občanov.
 
Ruské technológie
Rusko navrhuje štátom BRICS , aby zvážili ruské digitálne technológie , a je pripravené na výmenu skúseností , vyhlásil Vladimír Putin .
„ Existujú dobré možnosti pre rozšírenie našej spolupráce tiež v informatike a telekomunikáciách . Rusko navrhuje štátom BRICS , aby zvážili naše nové elaboráty , ide o technológie elektronickej výmeny , vyhľadávače , protivírusové softvéry , ktoré sú na úrovni najvyšších pokrokových informačných požiadaviek v oblasti bezpečnosti , “ povedal Putin .
Podľa jeho slov môže Rusko poskytnúť tieto technológie krajinám päťky .
„ Chcel by som pripomenúť , že Rusko navrhlo zriadenie v rámci BRICS siete na výmenu dát pre drobný a stredný biznis . Umožnilo by to našim podnikateľským kruhom získavanie aktuálnych informácií o tovare , službách , dodávateľoch , v hľadaní a nájdení nových partnerov , “ dodal prezident RF .
 
Samit BRICS v Petrohrade
K samitu BRICS , ktorý sa má konať v Petrohrade v roku 2020 , bude pripravený rozsiahly ekonomický program , vyhlásil Putin .
„ Chcel by som povedať , že k samitu BRICS v Petrohrade , ktorý plánujeme v júli 2020 , má byť pripravený rozsiahly program akcií . Početné z nich  sa  budú venovať  ekonomickej spolupráci , “ povedal Putin .
Pozval tiež na samit oficiálnych zástupcov a predstaviteľov podnikateľských kruhov krajín BRICS .
 
Príspevok Samit BRICS. Putin oznámil, ako sa ruská ekonomika vyhla recesii zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější