Bolívie: ‘Klasický puč – nová vláda v Bolívii je vojenský režim bez ústavní autority’ (Max Blumenthal)

Bolívie: ‘Klasický puč – nová vláda v Bolívii je vojenský režim bez ústavní autority’ (Max Blumenthal)

RT
Překlad: NaSeveru.org
14.listopadu 2019
Foto © REUTERS/Henry Romero
 
“Politický vývoj v Bolívii je čítankovým převratem, při kterém bylo použito násilí a zatrašování” , řekl Max Blumenthal redakci RT. Novinář byl v úžasu nad tím, že někteří stále zpochybňují protiústavní charakter takového převzetí moci.
Opoziční politička Jeanine Añezová se ve středu prohlásila za prozatímní prezidentku Bolívie poté, co byl prezident Evo Morales vrchním velitelem ozbrojených sil donucen odstoupit. Ale její legitimita již byla zpochybněna. Jak upozornil editor Greyzone Project, Añezová je okrajová figura, která obdržela při posledních volbách 1,7% hlasů.
Protože věděla, že nemá podporu obyvatelstva, použila vyhrožování násilím těm senátorů, kteří byli proti, aby se zdrželi zasahování do vyhlášení jejího nástupu do prezidentské funkce. Podle Blumenthala byly politikům z Moralesova Hnutí za socialismus, které má většinu jak v senátu, tak ve vládě, “ přiloženy zbraně k hlavě, bylo vyhrožováno jejich rodinám a kdyby se pokusili zvrátit průběh událostí, mohli by být uvězněni nebo zatřeleni. “
“Je naprosto vyloučeno, že by Añezová získala vládu nad zemí bez pomoci bolívijské armády a policie. U moci je teď pravicová diktatura, vojenský režim bez ústavní autority.”
Ohledně možných vazeb na USA Blumenthal poznamenal, že 6 pučistů z armádního velitelství bylo vycvičených a vyškolených ve School of the Americas ve Fort Benningu v Georgii, což je instituce v posledních desetiletích nechvalně známá jako líheň na vytváření režimních převratů, určená k výcviku pravicových vojenských diktátorů. Vrcholný příslušník policie, který se na puči podílel (Vladimir Yuri Calderón), se dokonce účastnil policejního výcvikového programu, na který dohlížela FBI, vysvětlil Blumenthal.
“Takže to, co tady vidíme, je ve skutečnosti klasický vojenský puč a já jsem v šoku, že pořád běží debata o tom, co se v Bolívii odehrálo.”
Washington uvítal vývoj v Bolívii jako ‘významný posun směrem k demokracii na západní polokouli’ – prohlášení, které nepochybně schvaluje “čistku” mezi podporovateli Evo Moralese.
 
Komentář : 
Luis Fernando Camacho, jeden z pučistů, je multimilionář, stoupenec extrémní pravice a také ultrakonzervativní křesťanský fundamentalista, který byl připraven fašistickými polovojenskými oddíly, jež prosluly rasismem a násilím.
 
Jak napsal Paul Craig Roberts začátkem tohoto roku v článku Triumf ďábla , “…s výjimkou Venezuely, Kuby, Bolívie a Nikaraguy sestává dnes Latinská Amerika už jen ze států vazalských. Jen v posledních letech zlikvidoval Washington reformní vlády v Hondurasu, Argentině, Brazilii a do čela těchto zemí posadil gangstery.”
Tak o Bolívii už to, prozatím, neplatí. Ale Bolívijci si dobře pamatují fašistický režim z doby před Moralesem a jen tak se nevzdají. Morales má obrovskou podporu původních obyvatel, kteří mu vyjadřují podporu po celé zemi.


This is a huge march to support Bolivia's democratically elected President Evo Morales, against the coup
Note how the demonstrators are largely Indigenous, unlike the elite right-wing opposition gangs who are burning Indigenous flags pic.twitter.com/H1RGZV1Ge6
— Ben Norton (@BenjaminNorton) November 11, 2019This is huge: tens of thousands of union members, indigenous people, and rural farmers are descending on the Bolivian capital of La Paz to protect the democratically elected socialist government of Evo Morales from the violent right-wing coup rocking the country https://t.co/rgbOOuqXVD
— Wyatt Reed (@wyattreed13) November 9, 2019

 
SOTT archiv : ‘A classic coup’: Bolivia’s new government is a ‘military regime with no constitutional authority’ – Max Blumenthal
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější