Pew Research Center: V EÚ v roku 2017 žilo bez povolenia až 4,8 milióna migrantov

Pew Research Center: V EÚ v roku 2017 žilo bez povolenia až 4,8 milióna migrantov

Bratislava 14. novembra 2019 (HSP/Foto:Screenshot-   Pew Research Center)
 
V roku 2017 sa na území Európskej únie a v štyroch ďalších európskych krajinách  nachádzalo 3,9 až 4,8 milióna migrantov bez riadneho povolenia. Vyplýva to z najnovšej  štúdie amerického výskumného centra Pew Research Center na ktorú upozornil portál Echo24.cz
Infografika
Sedemdesiat percent všetkých migrantov bez povolenia na pobyt pritom žilo v Nemecku, Francúzsku, Taliansku a Británii.
Výskumníci z Pew Research Center do svojej štúdie zahrnuli údaje z dvadsiatich ôsmich krajín Európskej únie, ale aj štyroch krajín Európskeho združenia voľného obchodu (Island, Lichtenštajnsko, Nórsko, Švajčiarsko-ESVO).
Zo záverov štúdie tiež vyplýva, že v porovnaní s rokom 2014 počet migrantov, ktorí v európskych krajinách žili nelegálne, vzrástol. Pred piatimi rokmi ich počet Pew Research Center odhadoval na tri až 3,7 milióna. Oproti roku 2016 ale migrantov bez riadneho povolenia na pobyt naopak ubudlo – vtedy ich podľa štúdie na území EÚ a ESVO žilo 4,1 až 5,3 milióna. Pew Research Center tak rok 2016 považuje za vrchol migrácie v Európe.
Za migranta „bez povolenia“ v štúdii považovali všetkých žiadateľov o azyl, ktorých žiadosť ešte úrady nevybavili, alebo ich žiadosť zamietli.
Do štúdie tiež autori zahrnuli aj cudzincov, ktorí na území spomínaných európskych štátov zostali po tom, čo im vypršalo vízum, či tých, ktorí hranice prekročili nelegálne. Slovensko bolo počtom zaradené do kategórie medzi Poľsko, Maďarsko. Česká republika sa nachádza v druhej kategórii s vyšším počtom migrantov.
Zo štúdie tiež vyplýva, že tridsať percent všetkých migrantov bez povolenia na pobyt na území EÚ a ESVO pochádza z oblasti Ázie a Tichomoria, kam patrí aj Afganistan, 23 percent z krajín, ktoré nie sú členmi EÚ a ESVO, 21 percent z krajín severnej Afriky a Blízkeho východu, 17 percent z ďalších častí Afriky a osem percent zo Severnej a Južnej Ameriky.
Ďalším zistení je, že v roku 2017 tvorili väčšinu migrantov, ktorým sa štúdia venovala, muži mladší 35 rokov.
 
Príspevok Pew Research Center: V EÚ v roku 2017 žilo bez povolenia až 4,8 milióna migrantov zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější