Rafaj o návrhu zákona PS/Spolu na zriadenie prešetrovacích komisií: „Skvelý darček liberálneho fašizmu k 30. výročiu Novembra“

Rafaj o návrhu zákona PS/Spolu na zriadenie prešetrovacích komisií: „Skvelý darček liberálneho fašizmu k 30. výročiu Novembra“

Bratislava 15. novembra 2019 (HSP/Foto:Facebook-Rafael Rafaj)
 
Koalícia neparlamentných strán PS/Spolu chce po parlamentných voľbách navrhnúť zákon, ktorým by sa mali zriadiť prešetrovacie komisie. K návrhu sa vyjadril aj exposlanec Rafael Rafaj, ktorý takýto návrh považuje za „vysoký stupeň systematickej predpojatej nenávisti a krágovania za iné postoje a názory na ideologickú a politickú objednávku“
Na snímke Rafael Rafaj
Návrhom chcú v PS/Spolu zabezpečiť, aby sa nemohli rozsiahle prípady „pozametať pod koberec“. Pripomínajú, že nemá ísť o suplovanie polície či prokuratúry, ale dohliadnutie na to, aby sa žiadne časti nezanedbali a nezabudli.
Podstatou zákona je podľa predstaviteľov tejto koalície, zavedenie možnosti zriadiť ku konkrétnemu prípadu verejnú prešetrovaciu komisiu. Komisie by podľa koalície mali dohliadať na to, že sa vyšetria všetky podozrenia zo spáchania trestných činov, ktoré vyplavila napríklad kauza komunikácie cez Threemu a iné.
 Rafael Rafaj v reakcii na tento návrh konštatuje, že „keď chcú psa biť, tak palica sa vždy nájde“.
„Inak skvelý darček liberálneho fašizmu k 30.výročiu Novembra. Takáto avantgardná komisia v roku 1951, ktorá mala obnoviť dôveru ľudí k novému režimu prešetrila málo ambiciózne odstrašujúci rozsudok ľudovodemokratick ej moci voči trom trenčianskym študentom – Albertovi Púčikovi, Antonovi Tunegovi a Eduardovi Tesárovi a dosadení členovia komisie dohliadli, aby súd zmenil doživotné tresty týmto mladým členom Bielej légie na trest smrti, ktorý aj vykonali 20. februára 1951 v Justičnom paláci v Bratislave,“ pripomína.
Podľa Rafajovho názoru sa história zas opakuje, čo ho vlastne ani neprekvapuje. Pretože medzi politikmi, ktorí sa snažia dostať k moci,  je aj syn „súdruha kádrováka“ a syn „súdruha-privatizéra“ so zápisom v registroch ŠtB.
„To je vysoká miera kvalifikovanosti budúcej koalície na zriaďovanie akýchkoľvek prešetrovacích komisií… á la „kto nie je s nami, je proti nám“… Len sa čudujem akože „katolíckemu“ KDH, ak takýto zákon podporí… Tomu sa hovorí, že jablko nepadá ďaleko od stromu a že vrah sa vracia na miesto činu. Len je otázne, či sa obeť nechá zabiť dvakrát,“ dodáva na závere.
Tatiana Stará
 
Príspevok Rafaj o návrhu zákona PS/Spolu na zriadenie prešetrovacích komisií: „Skvelý darček liberálneho fašizmu k 30. výročiu Novembra“ zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější