Radačovský v EP: Každé dieťa má prirodzené právo žiť v rodine muža a ženy. Sme povinní urobiť všetko pre to, aby toto neodňateľné právo mu nikdy a nikto neodňal

Radačovský v EP: Každé dieťa má prirodzené právo žiť v rodine muža a ženy. Sme povinní urobiť všetko pre to, aby toto neodňateľné právo mu nikdy a nikto neodňal

Bratislava 15. novembra 2019 (HSP/Foto:Archív Miroslava Radačovského)
 
Pri príležitosti dňa 30. výročia podpísania Dohovoru o právach dieťaťa prebehla v Európskom parlamente diskusia na tému ochrany práv detí.  Počas diskusie vystúpil aj slovenský europoslanec Miroslav Radačovský, ktorý zdôraznil, že nikto nemôže odňať právo maloletého dieťaťa na matku a na otca. 
Na snímke nezávislý europoslanec Miroslav Radačovský
Ako bývalý sudca, ktorý sa zaoberal aj právami maloletých detí, pripomenul europarlamentu a prostredníctvom neho aj Európe, že medzi základné, výsostné, neodňateľné a prirodzené práva dieťaťa patrí právo na matku a právo na otca.
„Jednoducho dieťa má právo byť vychovávané v prostredí ženy a muža a nikto mu toto právo odňať nemôže,“ tvrdí Radačovský.
Aby pri téme ochrane práv detí nevyzeral ako homofób, považoval za potrebné tiež konštatovať, že každý muž má právo žiť v partnerstve so ženou alebo mužom, podľa toho, ako sa rozhodne a každá žena má právo sa sama rozhodnúť, v akom partnerstve bude žiť.
„Každý muž má právo na právo žiť v partnerstve s mužom alebo ženou. Každá žena má právo žiť v partnerstve s mužom alebo ženou. Závisí to podľa ich rozhodnutia. Avšak, a to je veľmi dôležité, každé dieťa má právo na otca a matku. Každé dieťa má prirodzené právo žiť v rodine muža a ženy. Sme povinní urobiť všetko pre to, aby toto neodňateľné právo vyjadrené v Dohovore o ochrane práv dieťaťa, vyjadrené v zákonoch národných parlamentov, mu nikdy a nikto neodňal,“ vyhlásil Radačovský.
 

Tatiana Stará
 
Príspevok Radačovský v EP: Každé dieťa má prirodzené právo žiť v rodine muža a ženy. Sme povinní urobiť všetko pre to, aby toto neodňateľné právo mu nikdy a nikto neodňal zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější