Počet žiadateľov o trvalý pobyt v Petržalke výrazne stúpol pre nové parkovacie pravidlá

Počet žiadateľov o trvalý pobyt v Petržalke výrazne stúpol pre nové parkovacie pravidlá

Bratislava 16. novembra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR – Pavol Zachar)
 
Počet ľudí, ktorí si chcú prehlásiť trvalý pobyt v bratislavskej mestskej časti Petržalka z dôvodu zavedenia nových parkovacích pravidiel v tejto mestskej časti, výrazne stúpol. Tlačový odbor ministerstva vnútra pre agentúru SITA uviedol, že zaznamenal citeľný nárast žiadostí o vydanie občianskych preukazov z dôvodu prihlásenia sa na trvalý pobyt v Petržalke už pred niekoľkými týždňami
Na snímke starosta mestskej časti Bratislava – Petržalka Ján Hrčka
Do nového petržalského parkovacieho systému, ktorý začal platiť 1. novembra tohto roka, sa môžu zaregistrovať iba obyvatelia s trvalým pobytom v Petržalke. Mestská časť umožňuje ľuďom, ktorí v Petržalke nevlastnia nehnuteľnosť alebo sú v podnájme, a ich nájomca im nechce dať súhlas na prihlásenie si trvalého pobytu, možnosť požiadať na matrike miestneho úradu o takzvaný administratívny trvalý pobyt.
Nárast žiadostí o prihlásenie na trvalý pobyt potvrdila aj Petržalka. „So zmenami v parkovaní je spojený aj výrazný nárast počtu prihlásení sa na trvalý pobyt v Petržalke. V súčasnosti pribúda každý týždeň viac ako 300 ľudí, ktorí si prihlasujú trvalý pobyt do Petržalky. Okrem toho umožnila mestská časť prihlásiť sa aj na tzv. administratívny trvalý pobyt, čo doposiaľ využilo približne 200 ľudí. Len od septembra 2019 si trvalý pobyt do Petržalky nahlásilo viac ako 1 700 ľudí,“ povedala pre agentúru SITA hovorkyňa Petržalky Mária Halašková.
Ministerstvo vnútra dodáva, že občania, ktorí majú aktivovaný občiansky preukaz s čipom, môžu požiadať o nový občiansky preukaz aj prostredníctvom elektronickej služby.
Petržalský pilotný parkovací systém schválili prostredníctvom všeobecne záväzného nariadenia petržalskí poslanci 9. septembra na mimoriadnom zastupiteľstve. Začal platiť 1. novembra a jeho zmyslom je uprednostňovanie rezidentov s trvalým pobytom v Petržalke pri parkovaní v mestskej časti. Petržalka spustila 1. októbra elektronickú registráciu do pilotného parkovacieho systému. Po registrácii bude môcť Petržalčan v prvej fáze prednostne parkovať na všetkých parkoviskách v mestskej časti, a to 24 hodín denne, sedem dní v týždni.
 
Príspevok Počet žiadateľov o trvalý pobyt v Petržalke výrazne stúpol pre nové parkovacie pravidlá zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější