Mesto má nový koncept vianočných trhov, budú ekologickejšie

Mesto má nový koncept vianočných trhov, budú ekologickejšie

Prešov 16. novembra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR–Milan Kapusta)
 
V meste Prešov vrcholia prípravy na vianočné trhy, ktoré v tomto roku dostanú nový názov – Prešovské POhodové Vianoce. Podujatie bude mať ekologický rozmer a z trhov zmiznú plastové riady. Novinkou bude aj vytvorenie zóny na sedenie. Počas trhov bude v centre mesta k dispozícii 80 stánkov a súčasťou bude aj predvianočný program, ktorý sa začne v pondelok 25. novembra o 16. hodine na Hlavnej ulici. V rámci otváracieho programu sa môžu návštevníci tešiť na koncert kapely Komajota
Na snímke primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová
Ako agentúru SITA informoval hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek, súčasťou podujatia bude aj v tomto roku primátorský punč s charitatívnou myšlienkou. Rôzne druhy gastronomických špecialít a nápojov sa budú podávať v 29 stánkoch. „Z vianočných trhov v Prešove úplne zmiznú plastové riady, čím sa podčiarkne ich tohtoročný ekologický rozmer,“ informoval Tomek. Ako dodal, nápoje sa budú podávať iba v papierových pohároch a všetky príbory na jedlo budú drevené. „Návštevníci, ktorým obzvlášť záleží na ochrane prírody, môžu namiesto papierových pohárov využiť porcelánové hrnčeky, ktoré sa budú dať zakúpiť za 2,50 eura v každom stánku s nápojmi. Hrnčeky s motívom Prešovských POhodových Vianoc budú k dispozícii v troch farebných prevedeniach a môžu poslúžiť aj ako originálny suvenír alebo vianočný darček,“ dodal Tomek.
Úplnou novinkou bude zóna na sedenie s kapacitou 130 miest, ktorá sa bude nachádzať v blízkosti stánkov s občerstvením. Sedenie bude zabezpečené na ratanových kreslách, pričom k dispozícii budú j teplé deky a ohrievače. „V ostatných 51 stánkoch nájdu ľudia vianočný tovar ako napríklad adventné vence, ikebany, betlehemy, sviečky, výrobky z dreva, oblečenie a množstvo ďalších výrobkov. Medzi nimi budú aj štyri nadačné stánky, kde si návštevníci môžu zakúpiť originálne výrobky, ktoré budú ponúkať rôzne neziskové organizácie či občianske združenia,“ informoval hovorca. Vianočnú atmosféru bude po celý čas dotvárať vianočná hudba. Pripravený bude aj sprievodný program na Floriánovej ulici, ktorého súčasťou budú v jednotlivé dni trhy ručných výrobkov, burza kníh, muzikálová rozprávka aj Mikulášsky beh.
Počas mikulášskeho týždňa v centre mesta pribudne netradičná alej vianočných stromčekov. Zdobiť ich budú deti z prešovských základných škôl v rámci súťaže o najkrajší vianočný stromček. Odmenou pre všetky deti bude 6. decembra Mikulášska nádielka na pešej zóne, ktorá vyvrcholí rozsvietením vianočného stromčeka. Prešovské POhodové Vianoce potrvajú do 23. decembra, pričom viaceré stánky zostanú otvorené do 31. decembra, keď je naplánovaný silvestrovský program. Počas posledných hodín starého roka budú ľudí na Hlavnej ulici zabávať Heľenine oči, Chiki Liki Tu-a a Šarišanci. O polnoci nebude chýbať novoročný ohňostroj, ktorý potrvá sedem minút. „Cena ohňostroja je 2500 eur,“ dodal pre agentúru SITA Tomek.
 
Príspevok Mesto má nový koncept vianočných trhov, budú ekologickejšie zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější