Segej Glazjev: Pre Rusko už dolár nie je plnohodnotnou valutou

Segej Glazjev: Pre Rusko už dolár nie je plnohodnotnou valutou

Moskva 17. novembra 2017 (HSP/ Izborsk-club.ru /Foto:Izborsk-club)
 
Dolár už pre Rusko nie je plnohodnotnou valutou, pretože je toxický a  dolárové transakcie sú pre ruské podniky nebezpečné, myslí si Sergej Glazjev, minister Euroázijskej ekonomickej komisie
Segej Jurievič Glazjev
Počas svojho vystúpenia na fóre mladých diplomatov v Moskve vyhlásil, že Američania svoju ekonomickú dominanciu používajú ako zbraň.
„Dolár sa v súčasnosti stal nástrojom politického boja. Päťnásobné navýšenie emisie dolára je sprevádzané novými pretekmi v zbrojení. Objem amerických vojenských výdavkov je väčší ako u všetkých ostatných štátov sveta dokopy. Tieto výdavky sú financované prostredníctvom emisie ničím nekrytého dolára. A tieto štáty spotrebujú polovicu tejto emisie. Aby táto agresia nevyústila do globálnej katastrofy, je nutná politika zdržiavania agresora“ . objasnil prednášajúci.
Ďalej poznamenal, že najúčinnejším spôsobom zdržiavania agresora je „spôsobiť mu nenapraviteľné škody“. „Na to, aby sme mierovým spôsobom vstúpili do nového hospodárskeho prostredia, dosiahli stabilné tempá rastu a aby sme ukončili hybridnú vojnu, je nevyhnutné odmietnuť dolár ako svetovú menu. Dnes to už uskutočňujeme v rámci euroázijskej integrácie. Dolár pre Rusko viac nie je plnohodnotnou menou, pretože to je toxický nástroj. Dolárové transakcie sú pre ruské podniky nebezpečné“, – myslí si Glazjev.
Ekonóm ďalej doplnil, že v dnešnej dobe nie je možné držať dolárové rezervy bez rizika toho, že tieto budú konfiškované a zmrazené. „Takže aj my prechádzame na účtovanie v národných menách, pretože toto je požiadavka elementárnej národnej bezpečnosti“ – objasnil akademik.
Vyjadril presvedčenie, že nová svetová mena bude založená na medzinárodnej dohode. „K tomu je potrebné smerovať. Toto je presne jedna z tých úloh, ktorú budeme musieť riešiť v rámci euroázijskej integrácie“ – zakončil minister.
Preklad Tibor Korečko
 
Príspevok Segej Glazjev: Pre Rusko už dolár nie je plnohodnotnou valutou zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější