Patologizácia konšpiračných teórií je spôsob, ako psychopatická vláda potlačuje disent

Patologizácia konšpiračných teórií je spôsob, ako psychopatická vláda potlačuje disent

Helen Buyniski
RT
Preklad: NaSeveru.org
12.novembra 2019
 
Pojem „konšpiračná teória“ sa už dlho používa na diskreditáciu kohokoľvek, kto poukazuje na tajné spolky medzi mocnými, ale snahy o patologizáciu nesúhlasu ako „sprisahania“ sú odsúdené na stroskotanie pod váhou reality.
Konšpiračné teórie sú podľa mainstreamových médií rozvracajúce, nebezpečné, ba dokonca zlé. Spôsobujú „násilie, vrátane terorizmu“, ako bývalý úradník Obamovej administratívy Cass Sunstein notoricky vyhlásil, a ako FBI vo Phoenixe nedávno znovu zopakovala. Sú spôsobom, ktorý dáva nevedomým ľuďom zmysel o svete, akademikom z nich tečú slzy alebo sú prežitkom z čias éry barbarov, keď primitívny človek musel podozrievať nepriateľov na každom rohu. Nedávno boli opísané aj ako spôsob, akým sa belosi vyrovnávajú s demografickými zmenami.
Ale v dnešnej americkej politike sú sprisahania všade a tak, že je takmer nemožné ich ignorovať. ‘ Sweetheart deal ‘ – 13 mesiacov ľahká sadzba pre odsúdeného pedofila Jeffreyho Epsteina napriek dôkazom o zneužívaní a obchodovaní s množstvom dievčat („patrí do spravodajských služieb“, prokurátor neskôr tvrdil, že mu to bolo povedané), machinácie tzv. Štátu v štáte („ďakujem Bohu za štát v štáte !“ Bývalý riaditeľ CIA John McLaughlin sa zasmial, naživo v CSPAN) a CIA podnecujúca prevraty po celom svete sú iba špičkou masívneho ľadovca, o ktorom sa hovorí, že neexistuje, iba v mysliach šialených alebo zaostalých ľudí – štát, na ktorom si štátna moc znovu a znovu vylomila zub.
Neschopní odvrátiť ľudí od skúmania tajných spiknutí tak, že ich nazývali rasistickými barbarmi, akademici oživili termín “conspiracism”, ktorý vznikol v osemdesiatych rokoch minulého storočia a ktorý popísal všadeprítomnosť konšpiračných teórií v politike ako druh masovej psychózy. Nie až také jemné zahrnutie slova „racism“ nemusí byť úmyselné, ale určite to neuškodí, keď chcete pošpiniť kohokoľvek, kto nahliada za fasádu moci – alebo poprieť, že taká fasáda vôbec existuje.
„ Konšpiračná teória“ sa stala veľmi využívanou skratkou v hlavných médiách proti nežiadúcim prepuknutiam politického disentu. Jim Acosta z CNN ju uplatnil, keď prezident Donald Trump tvrdil spolu s množstvom nezávislých novinárov, že Ukrajina zasahovala do volieb v roku 2016 v mene DNC. Chris Cillizza v CNN ju uplatnil na tvrdenie Trumpa, že spoločnosť Google vo svojich výsledkoch vyhľadávania potlačila konzervatívne spravodajské kanály , čo potvrdilo aj mnoho konzervatívne naklonených používateľov sociálnych médií.
Ale mainstreamové médiá tiež informovali aj o účasti Ukrajiny v amerických voľbách v roku 2016 a viacerí whistlebloweri zo spoločnosťi Google potvrdili, že vyhľadávací kolos v skutočnosti potlačuje konzervatívne zdroje vo svojich vyhľadávaní.
Medzitým skutočne nafúknuté konšpiračné teórie obviňujú Rusko z každého hlasovania, ktoré nejde smerom, ktorý sa páči vláde USA (či už je to Brexit vo Veľkej Británii alebo ide o voľbu pravicových kandidátov v Taliansku – rovnako ako aj o politický disent v zahraničí aj doma), sú odovzdávané masovými médiami ako skutočné správy. V skutočnosti mainstreamové médiá trávili toľko času takými fantáziami, ako je ilúzia „ruského vmešovania“ – ktorá trvala tri roky, keď neexistovali konkrétne dôkazy – že dôvera v „žurnalistiku“ je rekordne nízka.
 
Komentár : Budou iniciátoři falešné kauzy Russiagate ‘předhozeni lvům’?
 
Mnohé skutočné sprisahania za mnohými zlomovými bodmi nedávnej histórie – Watergate, iracký „podvod zbraní hromadného ničenia“ a CIA a ich vyzbrojovanie a výcvik teroristov – mudžahedínov v Afganistane na boj so Sovietmi, sú len niekoľkými príkladmi – sa zriedka spomínajú uprostred nekonečného výsmechu tých bláznov, ktorí veria, že bohatí a mocní kujú pikle v zákulisí.
Dokonca aj niektorí novinári z hlavného prúdu vidia skrz tieto nezmysly, o ktorých majú hlásiť, ako dokázalo nedávne prezradenie od reportérky ABC pre Project Veritas, ktorá poukázala na sprisahanie a potlačenie jej príbehu o podozrivom úmrtí pedofila Jeffreyho Epsteina. Mediálny aparát, ktorý nedokáže oklamať ani ľudí, ktorých si platí, je skutočne v smutnom stave.
Mocní vplyvný ľudia a spravodajské agentúry, ktorí nechcú, aby bežný ľudia skúmali ich priestupky, sú si vedomí, že majú na rukách krízu dôveryhodnosti. Dokonca aj FBI vo svojom obežníku vystríhala svojich agentov, že konšpirační teoretici (rovnako ako doslova všetci ostatní) sú nebezpečnými bláznami, a musela uznať, že „odhaľovanie skutočných sprisahaní alebo skrytých útokov zahŕňajúcich nezákonné, škodlivé alebo neústavné činnosti vládnych činiteľov alebo vedúcich politických postáv“ môžu stáť za vypuknutím konšpiračných teórií, ktoré sa zmocnili národa. Inými slovami, konšpiračné teórie sú všade, pretože konšpirácie sú všade.
Tradícia označovania myšlienok ako konšpiračných teórií na ich diskreditáciu je sama o sebe sprisahaním – a zdokumentovaným. Tento termín bol v roku 1967 v memorande CIA o tom, ako potlačiť kritiku Warrenovej správy, ktorá bola výsledkom vládneho vyšetrovania vraždy prezidenta Johna F. Kennedyho. Pripomína, že asi 46 percent Američanov neverilo, že by vrah konal sám a uvádza podrobnosti o tom, ako by agentúra mohla „čeliť a zdiskreditovať tvrdenia teoretikov o sprisahaní“, čo naznačuje, že boli zapojení aj iní. Odporúča „zamestnať propagandistické prostriedky na vyvrátenie útokov kritikov. K tomuto účelu sú obzvlášť vhodné recenzie kníh a články v časopisoch“ . Agentúra infiltrovala tradičné médiá prostredníctvom svojej operácie Mockingbird, platila alebo dokonca nasadzovala novinárov, aby presadzovali priaznivé stanoviská, a takto nasledovala záplava článkov odsudzujúcich „konšpiračných teoretikov“, ktorá vtlačila tento termín do populárneho slovníka.
O viac ako pol storočia neskôr sa ukázalo, že plán CIA nefungoval veľmi dobre – v prieskume z roku 2017 sa zistilo, že množstvo Američanov, ktorí veria, že smrť JFK bola výsledkom sprisahania, sa zvýšilo na 61 percent. Namiesto toho, aby prišli s novou stratégiou, naratívni manažéri médií jednoducho zdvojnásobili svoju neúspešnú kampaň, rozšírili škálu názorov, ktoré sú označované ako „konšpiračné teórie“.
Články v časopisoch sa stále snažia zahanbiť ľudí a diagnostikujú každého podozrivého zo spletitých mediálnych príbehov so spoločenskou psychózou „sprisahania“. Aj keď to môže pôsobiť tak, že to zabráni nepríjemným pravdám v bežných médiách, ale ak neexistuje presvedčivý alternatívny príbeh – taký, ktorý nemožno vyvrátiť dôkazom vlastných zmyslov (alebo pár minútovým výskumom na internete) – sprisahanie – hanba je slabá zbraň. Ľudia budú pravdepodobne oveľa menej hľadať sprisahacie vysvetlenia, ak budú mať „fakty“, ktoré médiá prezentujú, zmysel. Ak však bežné príbehy budú naďalej klesať v ich uveriteľnosti, ľudia čoskoro prepustia novinárov z radov inštitúcií ako „teoretikov náhody“.
 
Komentář : Konspirace je modus operandi našeho světa jak ve sféře obchodu, tak v politice. Spolčování hráčů za účelem likvidace konkurenčních firem nebo politických stran je na denním pořádku. Proto také vznikla investigativní žurnalistika, jejíž nedílnou součástí je možnost spekulovat o možných konspiracích, formulovat hypotézy a dohledávat fakta, která nejsou v mediálním prostoru běžně dostupná. To se pochopitelně žádným konspirátorům nemůže líbit a proto je pro ně vlastnictví médií tak důležité.
Vzhledem k tomu, že nezávislý mainstream už je dnes zcela ve vlastnictví těchto konspirujících stran, které využívají média pro své PR a k eliminaci následku jakýchkoliv odhalení, mnoho lidí si uvědomuje, že daleko přesnější informace musejí hledat prostřednictvím alternativních zdrojů, přestože to klade zvýšené nároky na kritické myšlení. K tomu se dnes díky zdevastovanému školství také nepřijde zrovna snadno, ale pokud se člověk chce osvobodit od patologického vlivu, který mají média a jejich prostřednictvím každá psychopatická vláda či korporace, nemá jinou možnost než nastoupit složitou cestu osobnostního rozvoje. Jedině tak může získat svůj vlastní, nezprostředkovaný pohled na svět a činit na základě toho správná rozhodnutí pro svůj život.

Z historie bojů o ovládnutí světa
Dabrowského teorie pozitivní dezintegrace: Postoje a kvality skutečné osobnosti (2/3)
Ponerologie pro začátečníky: Lobaczewski a původ politické ponerologie
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější