Počet obetí protestov v Bolívii od piatku vzrástol na deväť

Počet obetí protestov v Bolívii od piatku vzrástol na deväť

La Paz 17. novembra 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Juan Karita)
 
Ďalší štyria ľudia zahynuli počas protestov v Bolívii, čím sa počet obetí od piatku zvýšil na deväť a počet zranených na 122. Informovala o tom v nedeľu agentúra AFP s odvolaním sa na údaje zverejnené Medziamerickou komisiou pre ľudské práva (IACHR)
Na snímke Evo Morales
Nové obete boli hlásené po tom ako päť ľudí zahynulo a 75 osôb utrpelo zranenia pri potýčkach s bolívijskými bezpečnostnými silami v piatok počas demonštrácie stúpencov exprezidenta Eva Moralesa pri meste Cochabamba v strede Bolívie. Títo demonštranti podľahli zraneniam, ktoré utrpeli počas streľby poriadkových síl, ktoré proti nim použili ostrú muníciu.
Pokojná demonštrácia stúpencov bývalého bolívijského prezidenta Moralesa, ktorý v nedeľu (10. novembra) odstúpil, prerástla do potýčok s poriadkovými silami, keď sa demonštranti pokúšali prejsť cez kontrolné stanovište bolívijskej armády pri meste Cochabamba, kde Moralesovi odporcovia a stúpenci spolu bojujú už niekoľko týždňov.
Morales bol v Bolívii pri moci od roku 2006. Po voľbách z 20. októbra sa začalo jeho štvrté funkčné obdobie po sebe, ktoré síce bolívijská ústava neumožňuje, ústavný súd mu však udelil v roku 2017 výnimku.
Výsledky októbrových prezidentských volieb opozícia neuznala a obvinila Moralesa z volebných podvodov. Násilné protesty, ktoré po voľbách nasledovali, si doteraz podľa IACHR vyžiadali 23 mŕtvych a 715 zranených.
Morales po troch týždňoch demonštrácií zo svojej funkcie odstúpil a následne odcestoval do Mexika, ktoré mu poskytlo azyl. Za dočasnú bolívijskú prezidentku sa v utorok vyhlásila podpredsedníčka Senátu Jeanine Áňezová.
 
Príspevok Počet obetí protestov v Bolívii od piatku vzrástol na deväť zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější