Danko: Aj v dnešnej dobe dezinformácií existuje len jedna pravda

Danko: Aj v dnešnej dobe dezinformácií existuje len jedna pravda

Praha 17. novembra 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA-Marko Erd)
 
Predseda Národnej rady (NR) SR Andrej Danko zdôraznil, že aj v dnešnej dobe, kedy existuje veľké množstvo dezinformácií, je potrebné si uvedomovať, že pravda je jediná. Najlepšia ideológia je podľa neho zdravý rozum. Uviedol to v nedeľu v rámci programu k 30. výročiu Nežnej revolúcie, ktorý sa konal v Národnom múzeu v Prahe
Na snímke Andrej Danko
Šéf slovenského parlamentu vo svojom prejave spomenul spoločnú cestu, ktorú prešli bok po boku Česi a Slováci v spoločnom štáte. „Mám pocit, že ešte len včera som pozeral na námestia a učil sa spievať Kryla. Všetci, ktorí sme to zažili, nikdy nezabudneme na tú emóciu, ktorá bola plná nádeje, lásky, priateľstva a porozumenia. Všetci sme sa nádejali, že keď sa druhý deň zobudíme, bude len dobre. Čakalo nás v mnohých veciach ťažké vytriezvenie,“ povedal Danko na margo Nežnej revolúcie.
Pripomenul, že nie každý na Západe Slovensko vítal s otvorenými rukami. „Je dobré si aj dnes uvedomovať, že dobrí ľudia existujú na severe, juhu, západe i východe. Je dôležité, aby sme si najmä v dnešnej dobe, keď existuje veľké množstvo dezinformácií, uvedomili, že pravda je jediná a že sa ťažko hľadá,“ uviedol. Najlepšia ideológia je podľa neho „zdravý rozum a čisté srdce“.
„Naše národy na východ spája veľká história, ale aj spoločné obdobie plánovaného hospodárstva. Je to dosť dlhé obdobie na to, aby sme veci nevideli bielo a čierno. Ak nebude V4 držať pokope a ak Maďari, Poliaci, Česi a Slováci nebudú silným hlasom Európskej únie, nikto nám nepomôže,“ povedal.
Danko v závere prejavu dodal, že v súčasnosti vidí dôvod na optimizmus a nádej: „Na našich deťoch vidno, že sú odvážnejšie… majú možnosť cestovať, a majú názor, ktorý im už do hlavy nikto nevtláča. Vážme si pluralitu, vážme si demokraciu.“
Okrem Danka sa otvorenia výstavného projektu Nežná revolúcia a multimediálnej expozície Momenty 20. storočia v Národnom múzeu v Prahe zúčastnili aj predsedovia parlamentov ostatných krajín Vyšehradskej štvorky (V4).
Šéf slovenského parlamentu následne v českej metropole položí vence pri pamätníku 17. novembra na Národnej triede a zúčastní sa na slávnostnom koncerte v Divadle Hybernia.
Štátnici si pripomenuli 30. výročie Nežnej revolúcie, ktorej dôsledkom bolo odstránenie komunistického režimu v Československu. Prológom k revolúcii boli študentské demonštrácie, ktoré sa konali 16. novembra v Bratislave a 17. novembra v Prahe.
Od roku 2001 sa 17. november na Slovensku pripomína ako štátny sviatok – Deň boja za slobodu a demokraciu.
 
Príspevok Danko: Aj v dnešnej dobe dezinformácií existuje len jedna pravda zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější