Miestna mediálna rada uviedla, že arabské vysielanie zvýši rozmanitosť rozhlasových ponúk v nemeckom hlavnom meste. Ľudia z viac ako 20-tich arabských krajín sveta žijú v Berlíne.
Prvá berlínska rozhlasová stanica v arabskom jazyku bude mať potenciál osloviť viac než 100 000 arabských poslucháčov žijúcich v nemeckom hlavnom meste.
Mediálna rada Mabb pre Berlín (a Brandenbursko) oznámila vo štvrtok schválenie Radio Arabica.
Program rádia Arabica bude zahŕňať život v Berlíne, kultúru, správy, komédiu a šport. Bude tiež hrať mix arabskej ľudovej hudby, pop a modernej hudby.
Hansjürgen Rosenbauer, šéf mediálnej rady Mabb, ocenil rozšírenie „rozmanitosti“ v rozhlasovej krajine.
„Vedľa francúzskej, ruskej, tureckej, britskej a americkej rozhlasovej šou bude teraz ponúknutá ponuka arabskému obyvateľstvu,“ povedal Rosenbauer.
The post V Berlíne spúšťajú arabské rádio: „Tešíme sa, že ponúkneme rozmanitosť“ appeared first on MAGAZÍN 1 .