Žiaci môžu súťažiť o najlepšiu prácu o slovenčine a Slovensku

Žiaci môžu súťažiť o najlepšiu prácu o slovenčine a Slovensku

Bratislava 18. novembra 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)
 
Ministerstvo kultúry vyzýva žiakov a študentov, ktorí majú pozitívny vzťah k písaniu a literárnej tvorbe, na zapojenie sa do súťaže „Prečo mám rád slovenčinu, prečo mám rád Slovensko“. Ako agentúru SITA informoval hovorca Ministerstva kultúry (MK) SR Pavol Čorba, celoslovenská súťaž s medzinárodnou účasťou tento rok vstúpila do 28. ročníka
Na snímke ministerka kultúry SR Ľubica Laššáková
Popri vzťahu k slovenčine a Slovensku medzi jej hlavné tohtoročné témy patrí napríklad 100. výročie vzniku Slovenského národného divadla, 20. výročie vyhlásenia Medzinárodného dňa materinského jazyka, 200. výročie narodenia Andreja Sládkoviča či 140. výročie narodenia Milana Rastislava Štefánika.
Súťaž je podľa ministerstva kultúry aj dobrou príležitosťou pre tých, čo si svoje písanie ešte len chcú vyskúšať. Povzbudzuje deti a študentov k ich láske k rodnému jazyku a podporuje tvorivosť. Účastníci súťaže v prozaických alebo poetických žánroch opisujú svoj vzťah k slovenskému jazyku a Slovensku. Do súťaže sa môžu zapojiť žiaci všetkých typov a druhov základných a stredných škôl zo Slovenska, ale aj deti zahraničných Slovákov. Prihlásiť môžu literárne práce bez určenia žánru týkajúce sa ich vzťahu k slovenskému jazyku a Slovensku.
Záujemcovia musia svoju súťažnú prácu odovzdať najneskôr do 9. januára 2020 svojej učiteľke alebo učiteľovi slovenčiny na základnej alebo strednej škole. Učitelia ju následne pošlú najneskôr do 15. januára 2020 na adresu Štátneho pedagogického ústavu, Pluhová 8, 820 00 Bratislava s heslom na obálke Prečo mám rád slovenčinu, prečo mám rád Slovensko. Najlepší autori vyhrajú dve voľné vstupenky do rozprávkovej dediny Habakuky na Donovaloch postavenej na motívy slovenského rozprávkara Pavla Dobšinského. Získajú aj predplatné časopisu Slniečko, knihy a diplom. Ocenené diela zverejnia v zborníku víťazných prác a víťazi sa tiež stretnú so skutočným spisovateľom na odovzdávaní cien v Nových Zámkoch v máji 2020.
 
Príspevok Žiaci môžu súťažiť o najlepšiu prácu o slovenčine a Slovensku zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější