Italové ignorují EU i Francii, loď neziskovky se vydala do francouzského Toulonu, Francie v odvetě posiluje kontroly na hranicích
RSS

Italové ignorují EU i Francii, loď neziskovky se vydala do francouzského Toulonu, Francie v odvetě posiluje kontroly na hranicích

Dnes došlo dokonce až k diplomatické roztržce, která vedla k uzavření hranic mezi Itálií a Francií. Od včerejška probíhá komunikace mezi ministry vnitra obou zemí, do čehož se – jak již víte – zapletla také EU.
Itálie je přesvědčená, že loď, kterou vlastní Sorosem dotovaná francouzská neziskovka SOS Mediteranee, jejíž francouzská posádka pluje pod norskou vlajkou na lodi Ocean Viking, by měla směřovat do Francie nebo Norska. Logicky se však vzhledem ke vzdálenosti nabízí právě Francie, která nakonec umožnila lodi přistát.
Za zmínku stojí i hlášky francouzského ministra vnitra Darmanina:
„Francie hluboce lituje, že se Itálie rozhodla nepovažovat se za zodpovědný evropský stát.“
„Itálie nesplnila povinnost lidskosti.“
„Francie přijme opatření k posílení kontrol na vnitřních hranicích s Itálií,“ byla jeho poslední hláška, než se loď vydala směr francouzské břehy:

"La France prendra des mesures de renforcement des contrôles aux frontières intérieures avec l'Italie", souligne Gérald Darmanin pic.twitter.com/mEaZiFIvX8
— BFMTV (@BFMTV) November 10, 2022

Zde je třeba připomenout, že zejména Tunisané, kteří dorazí do Itálie, míří ve většině případů do Francie – a to přes hraniční přechod Ventimiglia. Právě tam by nyní měly být zpřísněné kontroly tak, aby se invazisté do země jen tak nedostali, takže by nadále obohacovali Itálii.
V reakci na uzavření přístavů pro lodě zahraničních neziskovek (celých 8 je německých , dále dvě francouzské a jedna španělská) se rozhodla na moře vyplout loď Mare Jonio italské neziskovky, která nebyla od léta u libyjských břehů. Problém je, že tuto loď budou muset do přístavu vpustit. Nyní tak nezbývá, než připravit zákony tak, aby mohli pašování zakázat i italským neziskovkám.
 
 
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 0 Průměrně: 0 ] Článek Italové ignorují EU i Francii, loď neziskovky se vydala do francouzského Toulonu, Francie v odvetě posiluje kontroly na hranicích se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda - nepřikrášlená realita islamizovaného světa .


Nejčtenější za týden