Na debate s tvorcami filmu „Kto je ďalší?“ sa odborníci nezúčastnia, chystajú vlastnú diskusiu

Na debate s tvorcami filmu „Kto je ďalší?“ sa odborníci nezúčastnia, chystajú vlastnú diskusiu

Bratislava 28. novembra 2019 (SITA/HSP/Foto:Screenshot)
 
Tvorcovia filmu „Kto je ďalší?“, o ktorého vplyve na mladistvých sa už dlhšie debatuje, chcú zorganizovať budúci týždeň pre médiá jeho premietanie. Do následnej diskusie po filme pozvali aj odborníkov, ktorí dielo kritizovali. Agentúru SITA o tom informoval Dodo Mikláš z Access Production. Oslovení odborníci však pre agentúru SITA uviedli, že na diskusii a ani na premietaní sa nezúčastnia. Plánujú vlastnú projekciu s následnou diskusiou
Snímka z filmu Kto je ďalší?
V pozvánke tvorcov filmu sa uvádza, že premietanie organizujú so zámerom, aby si médiá vytvorili komplexný názor a získali tak dostatok informácií. Pre vyváženosť argumentov do diskusie pozvali Andreu Madarasovú Geckovú z Lekárskej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika, detského psychiatra Jána Šubu a psychiatričku a psychoterapeutku Natáliu Kaščákovú.
Všetci traja odborníci pre agentúru SITA spoločne uviedli, že na premietaní filmu sa nezúčastnia a plánujú vlastné premietanie v odborných kruhoch. Diskusiu o filme chcú ponechať v odbornej rovine a svojou účasťou na mediálnych prezentáciách nechcú zvyšovať atraktivitu filmu. Zároveň požiadali médiá, aby k téme pristupovali citlivo a neprispievali prípadnou bulvarizáciou k zvyšovaniu atraktivity u detí a mladistvých.
Ministerstvo školstva v stredu 27. novembra poslalo riaditeľom základných a stredných škôl usmernenie, v ktorom neodporúča účasť žiakov na filme. Film vyvoláva diskusie už niekoľko týždňov, o prehodnotenie premietania žiadala ministerstvo v otvorenom liste aj europoslankyňa za opozičnú Slobodu a solidaritu (SaS) Lucia Ďuriš Nicholsonová. Snímku „Kto je ďalší?“ využívali školy ako prevenciu proti kyberšikane. Podľa odborníkov však môže mať bez hlbšieho kontextu neželaný vplyv na deti.
Režisér filmu Miroslav Drobný na svojej stránke svoje dielo bránil. Podľa neho film poukazuje na nástrahy, ktoré čakajú vo virtuálnom priestore internetu najmä na tínedžerov. Drobný vo svojom statuse poukazoval na antikampaň proti jeho dielu. Tvrdí, že od začiatku novembra sa začali vytvárať iniciatívy so znakmi „sektárskych“ praktík iniciované úzkou skupinou ľudí. Na obranu filmu cituje z publikácie „1 000 výpovedí o filme Kto je ďalší? 1 000 dôvodov na riešenie“, ktorú vydal pri príležitosti desiatich týždňov premietania filmu.
Podľa oficiálnej stránky filmu sa premieta vo vyše 110 kinách, v ktorých si ho objednalo 350 základných a stredných škôl. Do 7. novembra ho podľa Petra Nováka z filmovej produkcie videlo 50-tisíc divákov. Film mal premiéru 22. augusta 2019.
 
Príspevok Na debate s tvorcami filmu „Kto je ďalší?“ sa odborníci nezúčastnia, chystajú vlastnú diskusiu zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější